Camide uyuyakalınca olanlar oldu! Susadığı için...

Çanakkale'de camide namaz sonrası uyuyakalan E.D., gece yarısı uyandı. Susadığı için kapıları kilitli olan caminin üst katındaki pencereden atlayan E.D., ayağı burkulunca hastanelik oldu

18 Temmuz 2019, Perşembe 17:17 Son Güncelleme:
A A
Camide uyuyakalınca olanlar oldu! Susadığı için...

Olay, Çanakkale'nin Kemalpaşa Mahallesi’ndeki Yalı Camii’nde meydana geldi. İkindi namazını camide cemaatle birlikte kılan E.D., ardından ikinci kata çıkıp uykuya daldı. Camide akşam ve yatsı namazları kılınmasına karşın E.D. uyanmadı. Caminin imamı Kadir Çekiç, yatsı namazının ardından kapıyı kilitleyip çıktı.

TUVALET GÖREVLİSİ GÖRDÜ

Gece yarısı uyanıp kapı kilitli olunca dışarı çıkmayı başaramayan E.D., çok susayınca ikinci kattaki pencereyi açıp bahçeye atladı. Ayağı burkulan ve acı içinde kıvranan E.D.'yi gören cami tuvaletlerinde görevli Ertuğrul İnebolu, telefonla imamı arayıp durumu bildirdi. İmam Çekiç de polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından E.D. ambulansla Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Cami İmamı Kadir Çekiç

SUSAYINCA AŞAĞI ATLAMIŞ

Cami İmamı Kadir Çekiç, "Vatandaş ikindi namazında da camideydi. Camiye girince uyuyakalmış. Yukarıda olduğundan haberimiz yoktu. Kapıyı kilitlemiştik. Susamış, su içmek için ikinci kattan atlamış. Caminin ön tarafından ayakkabılığın üzerine atlıyor. Ayağı burkulmuş. Olay sonrası bana bilgi verdiler, gelince bu manzarayla karşılaştım" dedi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...