Can Dağarslanı'nın işleriyle tanışmanın vakti geldi

2010 yılında profesyonel olarak çalışmalarına başlayan Can Dağarslanı'nın -web sitesinde ifade ettiğine göre- fotoğrafa olan ilgisini tetikleyen şey üniversite eğitimi sırasında, yaşadığı ve seyahat ettiği şehirlerin sinematografik silueti olmuş

12 Haziran 2015, Cuma 09:59
A A

Şimdiye dek işleri yurt dışında pek çok basılı ve online mecrada yer alan ve beğeni toplayan buralı bir isim: Can Dağarslanı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi'nden mezun sanatçı mimarlığı ve fotoğrafçılığı aynı anda yürütüyor.

Analog fotoğrafçılığı keşfetmesiyle 2010 yılında profesyonel olarak çalışmalarına başlayan Can Dağarslanı'nın -web sitesinde ifade ettiğine göre- fotoğrafa olan ilgisini tetikleyen şey üniversite eğitimi sırasında, yaşadığı ve seyahat ettiği şehirlerin sinematografik silueti olmuş.

Kendi dünyasını çektiği fotoğraflarda ortaya koymaya gayret eden sanatçının “Identities” isimli serisini sizlerle paylaşmak istedik.

“İnsanlar gerçekliğin sınırlarını zorlamayı tercih ediyor. Bense gerçekliği koruyarak da sıradanlıktan kaçınabileceğime ve izleyiciyi şaşırtabileceğime inanıyorum. Doğal ışığı ve nesnelerin renklerini olduğu gibi bırakıp, çoğunlukla kompozisyon ve modellerin duruşlarıyla oynuyorum. özne meçhul kalıp, izleyicinin hayal gücüne yer bırakıyor.“

Bu sözlerle çalışmalarını açıklayan Can Dağarslanı'nın özgün kareleri karşınızda.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.