Çanakkale'de 4 büyüklüğünde bir deprem daha!

Çanakkale'de 4 büyüklüğünde bir deprem daha!

Yaklaşık bir haftadır beşik gibi sallanan Çanakkale'den bugün bir deprem haberi daha geldi. Ayvacık'ta 4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi 

12 Şubat 2017, Pazar 15:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sarsıntıların sürdüğü Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 

4 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ


Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin tespitine göre, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde 4 büyüklüğündeki deprem, saat 15.14'te kaydedildi.
Sarsıntının 15,29 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.

21 yerleşim noktasında konteyner kent kurulum çalışmaları devam ediyor
 

SOĞUK HAVAYA KARŞI SOBA DAĞITILDI


Öte yandan, AFAD yetkililerinden edinilen bilgiye göre, AFAD koordinasyonunda, Türk Kızılayı ekiplerince deprem bölgesinde oluşturulan çadır kent, konteynerlerin gelmesinin ardından kaldırıldı. Depremden en fazla etkilenen Yukarıköy'deki spor sahasında altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından konteyner kent hizmete girdi. Geçici barınaklarına yerleşen vatandaşlara elektrikli soba dağıtılarak ısınma sorunları çözüldü.

Toplamda 21 yerleşim birimi ile 2 bin 500'e yakın kişinin etkilendiği depremin ardından 298 konteyner belirlenen noktalara kuruldu. 178 konteynerin de kurulumu sürüyor. Talep edilen 500 yeni konteynerin ise hafta içinde bölgeye ulaştırılması bekleniyor. 
 

24 SAAT BOYUNCA SICAK ÇORBA İKRAMI


Öte yandan, Türk Kızılayı, Ayvacık ilçesinde, art arda meydana gelen depremlerin ardından konteynerlerde barınanlar için her gün 12 bin kişiye yemek ikramında bulunuyor. Kızılay ekipleri, depremden etkilenen yerleşim birimleri için Yukarıköy'de konuşlanan mobil mutfak aracında sabah, öğle ve akşam olmak üzere üç öğün 12 bin kişilik yemek hazırlıyor. 
Yukarıköy'de hazırlanan yemekler, çevre köylere Türk Kızılayının araçlarıyla ulaştırılıyor. Ekipler, hazırlanan özel araçta da 24 saat boyunca çay ve çorba ikramı yapıyor. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika... Sinovac aşısının yeni partisi Türkiye'ye geldi