Çanakkale'de bayıltan yıkım

Çanakkale’de iki katlı bir bina depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Ev sahiplerinin yıkıma engel olmak istemesi üzerine çevik kuvvet ekibi devreye girdi. Evi yıkılan vatandaş baygınlık geçirdi

11 Ocak 2019, Cuma 18:35 Son Güncelleme:
A A
Çanakkale'de bayıltan yıkım

Esenler Mahallesi Çetin Emeç Caddesi'nde bulunan iki katlı bir evin yıkımı, binanın ikinci katında oturan Çakar ailesinin direnmesiyle güçlükle gerçekleştirildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yapılan başvuru üzerine evde inceleme yapıldı. İnceleme sonucu evin depreme dayanıksız olduğu kararı verildi. 2 yıl önce alınan yıkım kararı iki katlı evin sahiplerine tebliğ edildi. Daha sonra evin doğal gaz, elektrik ve suyu kesildi. 

AİLE DURUMA TEPKİ GÖSTERDİ

Binanın birinci katında oturanlar evi boşaltırken, ikinci kattaki Çakar ailesi ise kiraya çıkarak, yıkım kararı olan evdeki eşyaları boşaltmadı. Bugün zabıta ekipleri iş makineleriyle iki katlı evi yıkmak üzere geldiğinde Çakar ailesi tepki gösterdi. Kendilerine tebligat yapılmadığını iddia eden aile duruma tepki gösterdi. 

Evin balkonuna çıkan Rıdvan Çakar, "Haberim olmadan evimi yıktırıyorlar. Buna bir çare bulsunlar. Ben evimi yıktırmam" dedi. 

BOŞALTILAN EV YIKILDI

Rıdvan Çakar polis ve zabıta ekiplerince balkondan indirilirken tepkisine sokakta da devam etti. 

Çakar ailesi, polis müdahalesiyle uzaklaştırıldı. Rıdvan Çakar polis aracına götürüldüğü sırada baygınlık geçirdi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerince müdahale edilen Çakar ambulansla Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Daha sonra belediye ekiplerince boşaltılan ev iş makineleri tarafından yıkıldı. 

ÇANAKKALE (İHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Libya Zirvesi öncesi Çavuşoğlu'ndan açıklama