Canlı yayında şehitlerle ilgili tepki çeken tartışma

Türkiye hemen her gün şehit acısı yaşarken bir TV programında şehitlerle ilgili sorulan soru büyük tepkilere neden oldu

11 Eylül 2015, Cuma 12:57
A A
Canlı yayında şehitlerle ilgili tepki çeken tartışma

Türkiye'nin yüreğini yakan şehit haberlerinin art arda geldiği bugünlerde Kanal 7 ekranlarında 'bu kadar da olmaz' dedirten bir konu tartışıldı.

Kanal 7 'de yayınlanan 'Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler' programında zor şartlarda nöbet tutan ve operasyona giden askerlere yönelik skandal bir soruya yanıt arandı. Programda 'Cünüp iken vurulan asker şehit olur mu?' tartışması yapıldı.

Ömer Döngeloğlu'nun, 'Kimler şehit sayılır?' sorusunu gündeme getirdikten sonra 'Mesela Peygamberimiz zamanında gusül abdesti almadan, cünüpken şehit olan olmuş mudur ve onlar şehit sayılır mı?' sözleri büyük tepki topladı.

Evlendiği günün ertesi sabahında Uhud savaşına katılarak şehit olan Hz. Hanzala’nın hikayesini anlatan Döngeloğlu, “Niyet Allah rızası olunca böyle bir aciliyetten dolayı abdestsiz gusülsüz de gelse bir Müslüman o şekilde şehit de olsa o Allah katında şehittir” ifadelerini kullandı.

TWİTTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili twitter 'dan acıklamada bulunan Ömer Döngeloğlu, "Ben böyle bir konu anlatmadım. Yani ortada büyük bir KJ hatası var. Sayın Döngeloğlu da "Ben oyle bi sey anlatmadim ki Ahirette gorusuruz ben Uhud hz.Hanzala olayini anlattim Ama alt yazı yanlış" diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...