Cansu Kaya'nın katil zanlılarına linç girişimi

Cansu Kaya'nın katil zanlılarına linç girişimi

Muğla'nın Ortaca ilçesinde sulama kanalında ölü bulunan Cansu Kaya'ya tecavüz ettikten sonra genç kızı boğarak öldüren zanlılardan birinin, dikkat dağıtmak için kanalda arama çalışmalarına katıldığı belirlendi. Adliyeye çıkartılan zanlılar linç edilmek istendi

19 Haziran 2015, Cuma 18:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki sorgularının ardından N.D. ile M.P.C. sağlık kontrolüne götürüldü, ardından da Ortaca Adliye'sine sevk edildi. Adliye önünde erken saatlerden itibaren Cansu Kaya'nın ailesi başta olmak üzere arkadaşları, çevre ilçelerde dahil olmak üzere kadın cinayetlerine karşı kurulan çeşitli platformlara üyeleri ile yüzlerce vatandaş, şüphelilerin getirildiği minibüsleri görünce bir anda hareketlendi.

BABASI BİR ANDA MİNİBÜSÜN İÇİNE GİRDİ

Güçlükle adliye önüne ulaşabilen minibüsün durduğu anda, Cansu Kaya'nın babası Osman Kaya biranda öndeki minibüsün ön kapısını açıp içeri girdi. Osman Kaya, "Sen benim canımı aldım, ben de seni öldüreceğim. Pis katiller" diye bağırdı. Kaya'yı dört kişilik jandarma ekibi güçlükle minibüsten dışarı çıkardı. Minibüsten indirilen 2 şüpheli, bahçede 20 metrelik bölümden jandarma kordonu altında geçirilirken öfkeli kalabalık linç girişiminde bulundu. Güvenlik kordonunu aşan bazı kişiler, şüphelilere tekme tokat vurdu.

JANDARMA ÖFKELİ KALABALIĞI UZAKLAŞTIRDI

Saldırı sırasında adliye girişindeki X- Ray cihazının devrilip arızalandı. Jandarma, adliye binasına kadar girip saldırıyı sürdüren kişilere sert müdahalede bulunarak uzaklaştırdıktan sonra şüphelileri adliye binasında güvenli bir yere götürdü. Bölgeye takviye gelen polis ekiplerinin de desteğiyle jandarma, adliye bahçesinde bekleyen öfkeli kalabalığı uzaklaştırıldı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şüpheli ölüm! Son paylaşımları dikkat çekti: Boğazımı kesmeye çalıştılar