Cebinizi konsola çevirecek...

ÖN İNCELEME: Samsung'un geçen yıl görünüp kaybolan, şimdi tekrar ortaya çıkan GamePad'ini denedik!

12 Ocak 2014, Pazar 00:02
A A
Cebinizi konsola çevirecek...

Sa>219 TL'ye satılacak olan yenilenmiş gamepad'i elimize alıp deneme şansı bulduk.

Yenilenen gamepad'in ön tarafındaki d-pad'ler, diğer gamepad'lerdekine göre oldukça farklı. İki analog çubuk ve d-pad, özellikle dövüş oyunlarında karmaşık hareketleri yapabilmenize olanak tanıyor. Bunun yanında Sa düğmesiyle mobil oyunları tam anlamıyla kontrol altına almamızı sağlıyor.


Cihazın telefon için genişleyebilmesi oldukça etkileyici. Gamepad telefonu sıkıca tuttuğu için heyecanlar ve hırsla oynadığınız oyunlarda bile cebinizin fırlayıp gitmesinden korkmuyorsunuz.TV'nizle bağlanıyor ama...

Gamepad, TV'nizle MHL üzerinden veya screen mirroring ile bağlanabiliyor. Bu sayede teorik olarak küçük telefonunuz, bir konsola dönüşebiliyor. Ancak bu noktada işlerin biraz karıştığını gördük. Android 4.3 destekli cihazları kullandığımızda o kadar da iyi bir oyun deneyimi yaşamadık.

Denediğimiz tüm oyunlarda gecikme, kabul edilemeyecek bir derecedeydi. Üstelik denetim ve ekran arasındaki gecikme değiştiğinden, oyunu kontrol etmek daha da zorlaşıyor. Cihazın ilk sürümünde olan bu sorunun hala onarılmamış olması sinir bozucu, özellikle de ucuz Android'li konsolların bu işi becerdiğini düşününce.


Ancak büyük ekran yerine Gamepad'i telefonunuzla kullandığınızda ve onunla bluetooth üzerinden bağlandığınızda gecikme sorunu ortadan kalkıyor. Sa yapısı nedeniyle kullanımı biraz zorlaştırıyor. Gamepad'in fiyatının 200 TL'nin üstünde olduğunu düşündüğünüzde bu tür sorunlara rastlamak istemiyorsunuz. Diğer bir modeli denediğimizde sorunun daha az olduğunu, ancak hala yaşandığını gördük.

Moga Pro gibi eşdeğer cihazları denediğinizde Sa >CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...