Çeçenlere sokak ortasında infaz

Yolda yürüyen 3 Çeçen bir otomobilden açılan ateş sonucu öldü. Cuma namazından çıkan Çeçenlere susturucu takılmış silahlarla ateş edildi

16 Eylül 2011, Cuma 15:35
A A

Zeytinburnu’nda bir caddede düzenlenen saldırıda Çeçen uyruklu Musaevi Berkkhazh, Rustam Altemirol ile Zavrbek Amriev susturucu takılı silahla öldürüldü. Seyit Nizam Mahallesi Mevlana Caddesi’ndeki olay saat 15.00 sıralarında meydana geldi.

İddialara göre, Mevlana Caddesi’ndeki 39/A numaralı binadaki bir daireye 3 ay önce taşınan Musaevi Berkkhazh, Rustam Altemirol, Zavrbek Amriev, evi tuttukları kişiye "Çeçenistan’da işlerimiz bozuldu. Burada tekstil işi yapmaya geldik" dedi.

Üç Çeçen, Cuma namazından sonra telefondaki konuştukları kişilere adres vererek, "Erkekseniz bu adrese gelin" dedi. Ve dairelerinin hemen karşısında cadde üzerinde beklemeye başladılar. Daha sonra gelen siyah renkli bir otomobilden susturucu kullanılan silahlarla ateş açıldı.

DİĞER ÇEÇEN CİNAYETLERİ İLE İLGİSİ VAR MI?

Musaevi Berkkhazh, Rustam Altemirol ve Zavrbek Amriev vuruldu. Saldırganlar kullandıkları siyah renkli otomobili olay yerine yakın bir yere bırakarak, yaya uzaklaştılar. Musaevi Berkkhazh, Rustam Altemirol, Zavrbek Amriev’in cesetleri, polisin olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Üç kişiden birinin de Çeçen Direnişi’nde komutan olduğu, çatışma sırasında aldığı yara yüzünden tedavi için İstanbul’a geldiği bildirildi.

Musaevi Berkkhazh, Rustam Altemirol ve Zavrbek Amriev’in telefonla konuştuğu kişilerin Rus yanlısı Çeçenler olduğu ileri sürüldü. Polisin saldırının Başakşehir’de bundan birkaç yıl önce öldürülen Çeçen Albay Gazhi Edilsutanov ve Ümraniye’de öldürülen İslam Canibekov cinayetleriyle ilgisi olabileceği üzerinde durduğu öğrenildi.

DHA

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer6025","6025","201109","6025-2.jpg");

 

 


startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer6025","6025","201109","6025-2.jpg");

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.