'Çekici Ali'ye vinç firmasından ödül

İzmir'de, piknik yaptığı arkadaşlarıyla alkol aldığı için otomobilin çekiciye yükleterek evine giden erkek berberi Ali Unan , ""10 yıldır çekici çağırıyorum. Alkollü yakalanırsan 950 TL cezası var. Çekici 50 TL. Taksiden de cezadan da ucuz" demişti. Bir çekici firması Ali Unan'ı 1 yıl boyunca bedava hizmet ile ödüllendirdi

18 Nisan 2016, Pazartesi 09:37
A A
'Çekici Ali'ye vinç firmasından ödül

İzmir’in Buca ilçesinde yaşayan erkek kuaförü Ali Unan (56), her yıl katıldığı geleneksel deve güreşi şenliğinde arkadaşları ile piknik yapmış, günün sonunda alkollü araç kullanmamak için yanlarında çekiciyi de hazır bekletmişti.

Eğlenceleri bittikten sonra yanındaki üç arkadaşıyla arabasına binip çekicinin üstüne çıkan Unan, 10 yıldır alkollü araç kullanmamak için çekici hizmeti aldığını belirtmişti.

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer43521","43521","201604","43521-445189.jpg","1", "0","İzmirli Ali Unal'ın çekici formülü");

 

Sosyal medyada izlenme rekorları kıran Unan’ın bu davranışı, İzmir’de faaliyet gösteren bir çekici ve vinç firmasını harekete geçirdi.

Alkollü araç kullanımına dikkat çeken eylemi nedeniyle Unan’a teşekkür eden firma sahibi Engin Arslan, hem Unan’a vinç maketi hediye etti, hem de kendisine bir yıl ücretsiz çekici hizmetinde bulunacaklarının sözünü verdi.

"ÇEVREME NİYE ZARAR VEREYİM?"

Haberlerden sonra çok güzel yorumlar aldığını belirten Unan, "Birçok çekici arayıp teşekkür etti. Aldığım ödül çok anlamlı. İnsanların alkol aldıktan sonra mutlaka bir çekici çağırmasını ya da yanlarında alkol almayan bir kişi getirmelerini tavsiye ediyorum. Bir yıl boyunca ücretsiz çekici hizmeti sağlayacakları için de firmaya teşekkür ediyorum. Ben alkollü araç kesinlikle kullanmıyorum. Çevreme niye zarar vereyim ki?" dedi.

 

 

BERBERLERE YÜZDE 15 İNDİRİM

Unan’a, desteğe gelen İzmir Berberler Odası Başkanı Şükrü Bilgin ise, firmadan berberlere yüzde 15 indirim sözü aldı. Bilgin, İzmir Berberler Odasının değerli üyesi Ali Unan’ın hızına yetişmenin mümkün olmadığını belirterek "Bulduğu bu eylem, topluma da bir mesajdır. Bu bir buluş değil, düşünce tarzı" diye konuştu. Bilgin, Unan’a alkol almaması konusunda da tavsiyede bulundu.

"DİLERİZ Kİ KİMSE ALKOL ALMASIN"

Unan’ın hareketinden sonra çekicilere olan rağbetin arttığını kaydeden firma sahibi Engin Arslan ise şunları söyledi: "Dileriz ki hiç ki Arslan, İzmir’de şehir içinde 60 liraya hizmet verdiklerini sözlerine ekledi.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...