Cem'in ilk sözleri ne oldu?

Cem Garipoğlu polisteki ilk ifadesinde cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etti

17 Eylül 2009, Perşembe 11:34
A A

Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu, Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusunda susma hakkını kullandı.

Sadece "Pişmanım" diyen Cem Garipoğlu savcıya ifade verecek. Ancak hakkında gıyabi tutuklama kararı olduğu için savcılıkta da olayla ilgili ayrıntılı bilgi vermeden doğrudan cezaevine gönderilebilecek.

Garipoğlu ailesinin avukatı ve katil zanlısını polise teslim eden Aytekin Kaya, konuştu: Cem'i E-5'in kenarından aldım, 'Babama çok üzülüyorum' dedi, sucuk ekmek yedi, sanırım kapalı bir yerde kalıyordu, bitkin ve üzgündü...

Zanlıyı polise teslim eden avukat Kaya, "Bana teslim olacağı bildirildi. Emniyet'in tutumu takdire şayandı ve şüphelinin çocuk olduğunu göz ardı etmediler; tebrik ediyorum. Vali'nin söylediği gibi bundan sonrası adli süreçtir ve yapılması gerekenler yapılacaktır. Biz de mutluyuz" dedi.

"BABAMA ÜZÜLÜYORUM"

" Benimle temasa geçilmesi ve harekete geçmemiz bir oldu ve çok fazla bilgi veremeyeceğim" diyen Kaya, "Ben kendisiyle biraz sonra görüşeceğim. Babası ve annesi de müvekkilim. Onların da düşünceleri teslim olması yöndeydi.

Cem'in bana ilk söylediği "Babama çok üzülüyorum" oldu.Kendisi bir çocuk. Ben de pek bir şey soramadım ama çok da normal görmedim. Ama vücut sağlığı iyiydi" şeklinde konuştu.

'KEŞKE BEN ÖLSEYDİM'

Asayiş Şube Müdürlüğü'nde yedi saat tutulan Cem Garipoğlu, hakkındaki gıyabi tutuklama kararı yüzünden sorgulanmadı. Polislerin sorularına cevap vermeyen Cem Garipoğlu sık sık su istedi. Cem Garipoğlu, 18 yaşından küçük olduğu için Üsküdar'daki Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Resmi olarak ifadesi alınmayan Cem Garipoğlu, polisle yaptığı sohbet sırasında “Çok pişmanım. Keşke ben ölseydim. Bir anlık bir olaydı” dedi.

HİÇ YURT DIŞINA ÇIKMADIM

Cem Garipoğlu, “Hiç yurtdışına çıkmadım. Hep İstanbul ve çevresindeki illerdeydim” diye konuştu. Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karubulut, bir televizyon kanalının haber bülteninde “Bir tiyatro oynanıyor. Bundan sonrası önemli. Ben rahat değilim. Ben, cinayetin arka bahçasi aydınlatıldığı zaman rahat olurum” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.