'Cennet Mahallesi'nin 'Helga'sı Yunanistan'a gelin gitti!

Bir döneme damga vuran 'Cennet Mahallesi' dizisinde canlandırdığı 'Helga' rolüyle adından söz ettiren Selin Altay, yeni imajıyla dikkat çekti.

11 Şubat 2020, Salı 11:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

‘I-Kız’ adlı tiyatro oyununda yapay zekaya sahip bir robotu canlandıran Selin Altay, Yunanistan’a gelin gittiğini açıkladı.

Gazeteci Edmon Bekyan ile mutlu bir evliliği olduğunu söyleyen güzel oyuncu, “Evlilik kararı aldığımızda ailem tarafından hiçbir yadırgama olmadı. Zaten evlenmeden önce de eşimi ailem tanıyor ve çok seviyordu” dedi.

"İki gönül bir olduktan sonra her milletle anlaşılır. Önemli olan niyet. Zaten Yunanistan’la kültürel farklılıklarımız pek yok, iç içeyiz. Eşim de Türkiye’yi çok seviyor."

Ekranlara ara veren Altay, Yunanca öğrendiğini ve eşiyle birlikte Yunanistan’da bir restoran açma planları olduğunu söyledi.

'Dinimi asla değiştirmem'

'Dinimi asla değiştirmem'

Yunan oyuncu Yorgos Seitaridis ile evlenince dinini değiştiren Tuğçe Kazaz hatırlatılınca Altay, “Dinimi değiştirme düşüncem hiç olmadı. Asla değiştirmem. Zaten kimsenin bir şeyi değiştirmesine gerek yok. Herkes birbirini tanıdığı gibi sevip sayabilir. O Tuğçe Kazaz’ın kişisel tercihi. Ona söyleyecek bir şeyim yok” dedi.


Tiyatro oyununda yapay zekaya sahip bir robotu canlandıran Altay, yapay zekanın insanlığın sonunu getirebileceği endişesi taşımadığını söyledi.

'Yapay zeka robotlar dünyayı ele geçiremeyecek'

'Yapay zeka robotlar dünyayı ele geçiremeyecek'

Yapay zeka ve robot biliminde heyecan verici gelişmeler yaşandığını belirten güzel oyuncu, "Yapay zekanın insan hayatına olumlu bir etkisi olacağını düşünüyorum. Artık gelecekte hastalıkları bizim bıraktığımız datalarla çözecekler" dedi.

Oyuncu, "Dünyayı ele geçirmeyecekler bence. İnsan doğaya o kadar çok zarar veriyor ki başka bir tür üretse iyiliğine bir şeyler yapar. İnsandan kötüsü gelmez" şeklinde konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 5 dakikada magazin turu (11 Şubat 2020)