Cep devinden "U" dönüşü!

Cep devi, daha önce verdiği "hem Windows, hem de Android'li" cep sözünden çok sert döndü!

20 Mart 2014, Perşembe 21:00
A A

Huawei yetkilileri daha önce çift işletim sistemli, Android ve Windows'lu bir cep üreteceklerini doğrulamasına rağmen şimdi buna yalanlama getirdiler. Huawei tarafından yapılan son açıklamaya göre şirket bildiği yolda ilerlemeye devam edecek. Android işletim sistemli ceplerini sürdürecek olan şirket, Microsoft ile işbirliğini de sürdürecek.

Kısa bir süre önce çift işletim sistemli cep üreteceklerini açıklayan Huawei, Windows Phone ve Android'i bir süre daha bir araya getirmeyecek gibi görünüyor. Zira yapılan açıklamaya göre Android'li ceplerin üretimine devam edeceğini açıklayan Huawei yetkilileri, ayrıca Microsoft ile olan işbirliklerini de sürdüreceklerini söylüyor. Buna göre şirketin ilk Windows Phone'lu Ascent W1 modeli, önümüzdeki dönemde - bu yıl içinde - yeni Huawei modellerine de örnek olabilir.

Resimlerle: En iyi 10 Android Jelly Bean'li cep!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.