Ceren Hindistan: Tehdit ve hakaret kastım bulunmamaktadır

Kızının tedavisini tamamlamadığı ve hakaret iddiasıyla hastane tarafından savcılığa şikayet edilen Ceren Hindistan, verdiği ifadede ''Tehdit ve doğrudan hakaret kastım bulunmamaktadır'' diye konuştu

26 Kasım 2018, Pazartesi 10:55 Son Güncelleme:
A A
Ceren Hindistan: Tehdit ve hakaret kastım bulunmamaktadır

Ceren Hindistan, geçen aylarda kızına gerekli tedaviyi uygulamadığını iddia ettiği hastaneyle adliyelik olmuş, hastanenin Hindistan hakkında yaptığı şikayet takipsizlikle sonuçlanmıştı. 

Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberine göre, Ceren Hindistan'ın ifadesinde "Kızım Arya Rima Aslan'ı, Wilms tümörü hastalığı nedeniyle geçen yıl ekim ayında Şişli'deki özel bir hastaneye tedavi amaçlı yatırmıştım. Bu süreçte hastanede serum, bebek aspirini ve dilaltı yoktu. En acil durumlarda hiçbir şekilde ilaç bulunamıyordu. Tedavi sürecinde hastane yönetimine eksik ve yanlış tutumlarından dolayı kendilerini şikayet edeceğimi belirtmiştim. Bu nedenle bana karşı tavır aldılar, hakkımda asılsız olarak dava açtılar. Bu nedenle ben de olayın gerginliğiyle Instagram hesabımdan söz konusu paylaşımda bulundum. Bu paylaşımım, hastane yönetiminin ve Ömer Develioğlu'nun yanlış tedavilerinin çocuğumu zor durumda bırakmasından kaynaklı tepki amaçlıdır. Tehdit ve doğrudan hakaret kastım bulunmamaktadır" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı. 

'TÜZEL KİŞİLİK' DETAYI

Savcılıktan Ceren Hindistan'a iyi haber gelmiş, Hindistan'ın yaptığı açıklamanın hastaneye karşı olduğunu söyleyen savcılık, tüzel kişilere karşı suç işlenemeyeceğini belirtmişti. Bu yüzden soruşturma dosyasına takipsizlik kararı verilmiş, Hindistan böylece davadan kurtulmuştu.

BU KARARIN ANLAMI NE?

Tüzel kişilik sayılan hastanenin kendisi şikayette bulunamaz ya da dava açamaz. Dava açması ya da şikayette bulunması gereken kişi; ya hakarete uğradığı iddia edilen doktorlar ya da hastanenin üst yöneticileri olmalıydı. Savcılık, yapılan bu usul yanlışlığı nedeniyle şikayeti reddetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.