Ceren'in davasında sanığın avukatı hakkında önemli karar

Ceren'in davasında sanığın avukatı hakkında önemli karar

Ankara'da araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel'in öğrencisi tarafından öldürülmesinin ardından görülen dava sanığın avukatının tavırları çok tepki çekmişti. Sanığın avukatı hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu avukatın Polis Akademisi ile ilişiğinin kesileceğini duyurdu.

27 Şubat 2020, Perşembe 12:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel, kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından 2 Ocak 2019'da üniversite yerleşkesindeki odasında tabancayla vurulduktan sonra bıçaklanarak öldürüldü. Hasan İsmail Hikmet hakkında, 'tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' suçundan dava açıldı.

Sanık avukatı Vahit Bıçak'ın esas hakkındaki mütalaaya karşı yaptığı savunma sırasında Ceren Damar Şenel'in müvekkiline cinsel istismarda bulunduğu, konumunu kullanarak bu istismarı sürdürdüğü ve müvekkilini tehdit ettiğini iddia etti.

Sözleri tepki çekmişti

Savunmasının yanı sıra Damar ailesine yönelik hakarete varan sözleri nedeniyle de Vahit Bıçak'a yönelik kamuoyunda büyük tepki oluştu. Dava sonrası Ankara Barosu, Bıçak hakkında soruşturma açılmasına karar verirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bugün Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olduğu yayında ''Polis Akademisi'ndeki öğretim üyesi Profesör Vahit Bıçak, Ceren Damar'ın sanığının avukatı. Bu konuda arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirme çerçevesinde, Polis Akademisi ile ilişiğinin kesilmesiyle ilgili onay benim önümde. Bugün itibariyle bu ilişki kesiliyor, bir süreci vardı onu bekledik. Onay bizim önümüzde ve kesilecek'' dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Enkaz altından çıkartılan değerli eşyaların son durumu