Cesareti olanlar tercih ediyor: Dünyanın en korkunç moteli

ABD'nin Nevada eyaleti, ilginç bir motele ev sahipliği yapıyor. Tonopah'daki The Clown Motel (Palyaço Motel)'de 2 binden fazla palyaço kuklası var ve motelin tüm teması palyaçolarla ilgili. Mezarlığın yanına inşa edilmiş olması da cabası. Bu yüzden motel, ABD'nin en korkunç moteli unvanını taşıyor.

24 Şubat 2021, Çarşamba 10:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tonopah, Nevada'daki The Clown Motel'in teması palyaçolar... Sloganı "Korkunun omurganızdan akmasına izin verin" sloganıyla işletilen motelde 2 binden fazla değişik şekil ve boyutlarda palyaço figürü var.

Motelin 31 odası var ve her odada 2 ya da 3 tane palyaço tablosu görmek mümkün.

Standart Palyaço süitlerinin yanı sıra 13. Cuma, Cadılar Bayramı ve The Exorcist temalarını da görmek mümkün.

Elbette tüm bunların yanı sıra televizyon, bedava WIFI, mikrodalga, barbekü ve klima da var. Tabii korkudan kullanmayı unutursanız o başka :)

Bir Twitter kullanıcısının fark edip paylaştığı motel, Las Vegas ve Reno arasındaki çölde bulunuyor. Las Vegas'a gidip kafa dağıtmadan önce bu motelde biraz hayatı sorgulamanız bizce mümkün :)

Eğer yeterince korkunç gelmediyse, motelin hemen yanındaki terk edilmiş mezarlıktan da bahsetmemizde bir sakınca yok. Clown Motel'in web sitesinde yer alan bilgiye göre, 1905 yılında Tonopah'daki veba salgınında ölenlerin buraya gömüldüğü söyleniyor. Şimdi ölenlerin vebadan değil, zatürreden öldüğüne inanılıyor olsa da, 1911'de Tonopah-Belmont madeninde çıkan yangında ölen madencilerin de buraya gömüldüğü söyleniyor.

'Amerika'nın en korkunç moteli' olarak adlandıran mekanda, hayaletlerin gerçek olup olmadığını araştıran Ghost Adventures isimli realiyt şovuna da konu olmuştu. Motelde kalırken paranormal bir olaya tanık olursanız, motel sahiplerine mail atmanız isteniyor.

1985 yılında Leona ve Leroy David tarafından kurulan motel bir aile işletmesi. Şimdi motelin yanında gömülü olan merhum babaları Clarence'ın 150'den fazla palyaço koleksiyonu vardı. Kardeşler böylece palyaço temalı bir motel kurarak 1942'de ölen babalarının anısını yaşatmak istedi. Defalarca el değiştiren moteli şimdi Mehar ailesi yönetiyor. Elbette palyaço koleksiyonuna özen gösterilmesi şartıyla.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Güney Kore, turist çeksin diye adayı mora boyadı