Ceset, kolundaki ölen annesinin isminden teşhis edildi

Adana’da ormanlık alanda gömülü halde bulunan cesedi, kız kardeşi sol kolunda yazan annesinin isminden teşhis etti

27 Nisan 2017, Perşembe 11:30
A A
Ceset, kolundaki ölen annesinin isminden teşhis edildi
19 Nisan günü iddiaya göre, Erhan Yılmaz, çocuklarıyla birlikte gezintiye çıktı.

Ormanlık alanda bulunan köpeklerin sürekli havlaması adamın dikkatini çekti. Bunun üzerine Erhan Yılmaz, köpeklerin havladığı bölgeye gidince bir kısmı toprak üzerine çıkmış cesedi gördü ve polise haber verdi.
 

SOL TARAFI GÖMÜLÜ OLDUĞU İÇİN ÇÜRÜMEMİŞ


Olay yerine gelen polis, ceset yüzeye yakın gömüldüğü için sağ tarafının ve başının hayvanlar tarafından yendiğini ve sadece kemiklerinin kaldığını, sol tarafının ise gömülü kaldığı için çürümediğini tespit etti. Polis, cesedin 50-55 gün önce gömüldüğünü tahmin ederek kimlik çalışması için araştırma başlattı.


 

AİLESİNE HABER VERİLDİ


Polis cesedin kalan bölümünde yaptığı incelemede çok sayıda dövme olduğunu belirledi. Özellikle sol bileğindeki dövme dikkat çekti. Polis bunun üzerine Ceyhan’da dövme yapan iş yerlerini tek tek gezip dövmelerin fotoğraflarını göstererek, bu tür dövmeleri kimin yaptırdığını sordu. Dövmeciler Yakup Çelik isimli kişinin bu tür dövmeler yaptırdığını söyledi. Bunun üzerine polis Yakup Çelik’i araştırıp ailesine ulaştı. Ailesi de ceset otopsi nedeniyle Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldığı için buraya geldi.
SOL BİLEĞİNDEKİ ANNE İSMİNDEN TEŞHİS EDİLDİ


Yakup Çelik’in kız kardeşi morga girerek kardeşini teşhis etmeye çalıştı. Ancak kafası ve bedeninin yarısı olmadığı için ilk girişte teşhis edemedi. Cesedi görünce kötü olan genç kadın bir kez daha girip biraz daha detaylı baktı. Morgdaki görevli sol bileğinde bir dövme olduğunu ve isim yazdığını söyledi. Genç kadın baktığında bileğinde yıllar önce ölen annesi Sultan’ın isminin yazdığını gördü. Bu yazıyı görünce cesedinin kardeşi olduğunu belirten genç kadın "Yıllar önce kardeşim bu dövmeyi yaptırdığında gelip bana göstermişti, ’annemizin ismini bileğime kazıdım’ demişti" diyerek ağladı. Ancak buna rağmen cesedin yarısı olmadığı için genç kadından alınan kan örnekleriyle DNA eşleştirmesi yapıldıktan sonra cesedin kesin kimliği ortaya çıkacak.
 

"TABANCA İLE ÖLDÜRÜLMÜŞ"


Bu arada ilk etapta cesedin yarısı olmadığı için Yakup Çelik’in nasıl öldürüldüğü konusunda bir bilgi yoktu. Ancak yapılan detaylı otopsisinde Yakup Çelik’in tabanca ile vücudunun çeşitli yerlerinden vurularak öldürüldüğü daha sonrada ormanlık alana gömüldüğü belirlendi. Yakup Çelik’in kafasında da kurşun izi olduğu belirlendi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...