Çeşme’de, karada ve denizde 92 kaçak yakalandı

Çeşme’de, karada ve denizde 92 kaçak yakalandı

İzmir'in Çeşme ilçesinden, yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Sakız Adası’na geçmeye çalışan 63’ü karada, 29’u denizde olmak üzere 92 kaçak yakalandı
 

10 Nisan 2018, Salı 20:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sabah saatlerinde bir ihbarı değerlendiren Çeşme İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çeşme kıyılarında kendilerini Yunanistan’ın Sakız Adası’na götürecek botu bekledikleri belirlenen, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 63 Suriyeli kaçağı yakaladı.

Kaçaklar, minibüslere bindirilerek, İlçe Jandarma Komutanlığı’na getirildi. Kimlik tespitlerinin ardından Suriyeliler, İzmir Göç İdaresi Müdürlüğü’ne gönderildi.

AYNI GÜN İKİNCİ İHBAR


Aynı gün saat 15.00 sıralarında, bu defa Sahil Güvenlik Çeşme Kolluk Destek Timi’ne Boğazada Mevkisi yakınlarında bir lastik botta kaçaklar olduğunu ihbarı geldi.Bölgeye giden Sahil Güvenlik ekibi, botu durdurup, 29 Suriyeli kaçağı yakaladı. Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait TCSG 30 ve KB 4309 botlarına alınan kaçaklar, Çeşme İskelesi’ne getirildi.

Burada kimlik tespitleri yapılan kaçaklar, daha sonra Çeşme İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine teslim edildi.

GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜ'NE GÖNDERİLECEKLER


Kaçakların İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerinin de tamamlanmasının ardından, İzmir Göç İdaresi Müdürlüğü’ne gönderileceği bildirildi.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar