Çeşme’de yağmur ve eve dönüşler plajları boşalttı

İzmir'in turizm cenneti Çeşme’nin plajlarında Ramazan Bayramı’nda yaşanan yoğunluk, hem tatilin son gününde yaşanan dönüş telaşı hem de yağmur sürpriziyle erken boşaldı

17 Haziran 2018, Pazar 20:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
PLAJLAR ERKEN BOŞALDI

PLAJLAR ERKEN BOŞALDI

Ramazan Bayramı’nda tatilcilerin adreslerinden biri de İzmir’in turistik ilçesi Çeşme oldu. Bayram tatili nedeniyle yoğunluğun yaşandığı Çeşme’de tatilin son gününde hem havanın yağmurlu olması hem de dönüş telaşı nedeniyle plajlar erken boşaldı. 

Çeşme Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Dalgıç da Çeşme’nin bayramda yoğun bir dönemden geçtiğini belirterek, şunları söyledi:

"Çeşme’de dolu dolu bir bayram yaşıyoruz. Bütün kafelerimiz, restoranlarımız, otellerimiz, yazlıklarımız hepsi dolu durumda. Sezon resmen başlamış oldu. Belediye olarak bayramdan önce tüm hazırlıklarımızı yaptık. Yoğun bir bayram geçirdik, bugün de kazasız belasız yoğunluğu atlattık. 


Ayrıca 24 Haziran seçimleri ülkemiz için çok önemli. Bizler de birçok belediyenin yaptığı gibi kampanya seçimde plajları kapalı tutalım dedik. İnsanlarımızın bu duyarlılık içinde davranacağını ve her düşünceye de saygı duyacağını düşünüyoruz. Tabii ki geleceğimiz için ülkemiz için herkes kayıtlı olduğu yerde oyunu kullansın. Ondan sonra Çeşme’de dolu dolu bir sezon geçiririz. Seçimden sonra tekrar herkesi Çeşme’ye bekliyoruz."

Bir plajda işletmecilik yapan Ergin Yıldız da yağmurun son günkü işlerini olumsuz etkilediğini belirterek, "Bayram tatilinde işlerimiz güzeldi. Güzel iş yaptık, ancak son gün yağmurun yağması tatilcileri erken kaçırdı" dedi.  

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kazıda ortaya çıktı! 13. yüzyıla ait insan iskeletleri...