Çete üyeleri birbirlerini de dolandırmış!

Çete üyeleri birbirlerini de dolandırmış!

Kendilerini savcı ve polis olarak tanıtarak 6 milyon lira parayı ele geçiren dolandırıcılık çetesi, 3 ilde yapılan eş zamanlı operasyonla yakalandı

08 Mayıs 2017, Pazartesi 15:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir dolandırıcılık çetesinin kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak vatandaşların paralarını aldığı bilgisi edindi.

Bunun üzerine çalışma başlatan ekipler, çetenin dolandırdıkları vatandaşları evlerinde FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerin parasının bulunduğunu söyleyerek kandırdığı tespit edildi.
 

'ELİNİZDE SOYGUNA KARIŞMIŞ ALTIN VE PARA VAR' DİYEREK DOLANDIRDILAR


Ayrıca vatandaşları arayan çete üyelerinin “Elinizde soyguna karışmış altın ve paralar var. Biz bunların üzerinde parmak izi çalışması yapmak istiyoruz” şeklinde konuşarak da dolandırıcılık yaptığı belirlendi.


6 MİLYON LİRA DEĞERİNDE PARA VE ZİYNET EŞYASI


Dolandırıcıların bu yöntemlerle kandırdıkları vatandaşları belirledikleri bir buluşma noktasına çağırarak para ve ziynet eşyalarını aldığı öğrenildi. Çalışmalarını derinleştiren polis ekipleri bazı çete üyelerinin Bursa ve Şanlıurfa’da olduğunu belirledi. Bunun üzerine ekipler İstanbul başta olmak üzere 3 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda silah, ziynet eşyaları, çok sayıda telefon ve telefon hatları ele geçirildi. Dolandırıcıların İstanbul genelinde 52 kişiyi dolandırarak toplam 6 milyon lira değerinde para ve ziynet eşyasını ele geçirdiği tespit edildi.


 

ÇETE ÜYELERİ BİRBİRİNİ DE DOLANDIRMIŞ


Çete üyelerinin vatandaşlardan aldıkları paraları İbrahim U. isimli elebaşına getirdikleri öğrenildi. Vatandaşlardan aldıkları paraların miktarını elebaşına ve birbirlerine eksik söyleyen dolandırıcıların birbirlerini de dolandırdığı ortaya çıktı.


DOLANDIRICILIK ANLARI VE OPERASYON ANI KAMERADA


Yapılan çalışmalar kapsamında polis ekipleri çete üyelerinin vatandaşlarla buluştukları noktalarda bulunan güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Dolandırıcılık anlarının kameralara yansıdığı görüldü. Görüntülerde buluşma noktasına gelen dolandırıcılar vatandaşlarla görüşerek paralarını alıyor. Polis kameralarına yansıyan görüntülerde ise operasyon anları yer aldı. Görüntülerde polis ekipleri belirlenen adreslere giriyor. Ardından adresleri didik didik arayan ekipler dolandırıcılık yöntemiyle elde edilen paraları ele geçiriyor. Olayla ilgili 19 şüpheli gözaltına alındı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aynı aileden 5 kişinin hayatını kaybettiği kazada, şoförden alınan idrar örneği döküldü