'Çeteci muhalefet' sözü kavga çıkardı

'Çeteci muhalefet' sözü kavga çıkardı

16 Ekim 2009, Cuma 05:00
A A

CHP’LİLER ÇOK KIZDI

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, önceki gün muhalefeti sert sözlerle eleştirmişti. Bağış, “Bazen Türkiye’de muhalefetle çeteler arasındaki sınırın nerede olduğunu anlamakta zorlanıyoruz. Çünkü silahlarla yakalanan, devleti yıkmaya yönelik çetelerin yönettiği bir rejime kaydırma çabası içinde olanların avukatlığına soyunmuş bir muhalefetle Türkiye’nin demokratik standartlarda bir ülke olması kolay değil” demişti.

Dün TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu’nda bu sözler kavga çıkardı.

‘SİZİ KASTETMEDİM Kİ’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, muhalefeti çetelerle aynı safta tutan sözleri nedeniyle Bağış’tan özür dilemesini istedi. Bağış “Hatadan dönmek erdemdir, Baykal da çetelerin avukatlığından vazgeçtiğini açıklasın, ben hatamdan dönerim” deyince kavga alevlendi.

CHP’li Algan Hacaloğlu “Utan Sayın Bakan, insaf insaf, haddini bil” diye bağırdı. CHP’liler salonu terk etti. Bağış, “Ben Meclis’teki muhalefeti kastetmedim. Kastettiğim halen cezaevinde bulunan bir partinin başkanıdır” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.