Chapecoense için statlara koştular... Telsiz konuşmaları ortaya çıktı

Uçak kazası kurbanı Chapecoense Futbol Takımı'nın Güney Amerika Kupası'ndaki rakibi Atletico Nacional'ın 100 binden fazla taraftarı, maçın oynanması gereken stada akın etti. Chapecoense'nin taraftarları da, takımlarının stadında anma töreni düzenledi

01 Aralık 2016, Perşembe 11:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Brezilya'nın Chapecoense Futbol Takımı'nı taşıyan uçağın düşmesi sonucu 71 kişinin yaşamını yitirdiği kazanın yankıları sürüyor.

Kaza olmasaydı Chapecoense bugün 02.45'te Güney Amerika Kupası finalinde Kolombiya'nın Atletico Nacional takımıyla karşılaşacaktı. Atletico Nacional'ın taraftarları iptal edilen maçın oynanacağı saatte stada gitti ve kaza kurbanlarını andı.

Başkent Medellin'deki stat tamamen dolarken, stat çevresinde de binlerce kişi yer aldı. Stat içinde ve çevresinde 100 binden fazla kişinin katıldığı anma töreni sırasında gözyaşları sel oldu.

Chapecoense şehrindeki Conda Arena Stadı'nda da onbinlerce Chapecoense taraftarı toplanarak anma töreni gerçekleştirdi.

Chapecoense uçağının düşüş nedeni belli oldu

Chapecoense uçağının düşüş nedeni belli oldu

Öte yandan, uçağın düşmesinden hemen önce pilot ile kontrol kulesi arasında geçen telsiz konuşmalarının bir kısmı ortaya çıktı. Kolombiya basınında geniş yer bulan ses kayıtlarında, düşen uçağın Bolivyalı pilotu Miguel Alejandro Quirioga, kazadan önce kule ile yaptığı konuşmada bir elektrik arızasından ve yakıtın bitmesinden bahsediyor.

TELSİZ KONUŞMALARI

TELSİZ KONUŞMALARI

Kayıtlarda, kuledeki görevli, uçuş numarasını belirterek “LaMia CP-2933, yaklaşmaktayız, iniş için öncelik istiyoruz, yakıtımız bitmek üzere” diyen Bolivyalı pilot Quirioga’dan, durumu tekrar teyit etmesini istiyor.

Pilotun tekrar ve daha endişeli bir ses tonuyla yakıtın bittiğini ve elektriklerin tamamen gittiğini haber vermesi üzerine, kule, pilota radarda görünmediklerini söylüyor ve rotayı istiyor.

Basında yer alan haberlerde, Chapecoense takımını taşıyan uçağın yanı sıra Viva Colombiya’ya ait başka bir uçağın da acil iniş izni istediği belirtildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Watford teknik direktöründen Ozan Tufan açıklaması