CHP'li Tanal'ın paylaştığı çiftçiye darp görüntülerine soruşturma

CHP'li Tanal'ın paylaştığı çiftçiye darp görüntülerine soruşturma

CHP´li Mahmut Tanal´ın sosyal medya hesabında paylaştığı bir görüntüde Şanlıurfa´da jandarma ekiplerince darp edilen bir çiftçi için Valilik soruşturma başlattı

26 Nisan 2018, Perşembe 19:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Şanlıurfa´nın Harran ilçesine bağlı Aydınlar Mahallesinde arazi anlaşmazlığı sonucu çıkan kavgada gözaltına alınan bir çiftçinin elleri kelepçeli şekilde jandarma ekiplerine direnince tekme-tokat ve coplarla darp edilmesi olayıyla ilgili Valilik müfettiş aracılığıyla soruşturma başlattığını duyurdu.

Jandarmanın çiftçiyi darp etmesi aynı mahallede oturan bir kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Sosyal medyada yayınlananan görüntüleri CHP´li Milletvekili Mahmut Tanal, kendi sosyal medya hesabından; "Yer Şanlıurfa Harran; Aydınlar Mahallesi bu görüntüler ne anlama geliyor. Biri bize bu görüntüleri anlatsın" notuyla paylaştı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI


Yaşanan gelişme üzerine Şanlıurfa Valiliği darp edilme görüntülerine ilişkin soruşturmanın başlattığını duyurdu. Valilikten yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI


25.04.2018 tarihinde ilimiz Harran ilçesi Aydınlar Mahallesi mevkiinde arazi anlaşmazlığı yüzünden iki grup arasında meydana gelen taşlı ve sopalı saldırı olayına müdahaleye giden Jandarma Görevlileri mukavemetle karşılaşmış ve ardından arbede yaşanmıştır.

Kısmen sosyal medyaya yansıyan olay ile ilgili görüntüler üzerine Valiliğimizce talep edilen Müfettişler aracılığıyla idari soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca halen 4 kişinin gözaltında tutulduğu olay ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan adli soruşturma da devam etmektedir." 

ŞANLIURFA, (DHA)


CHP'li vekil Mahmet Tanal paylaştı! Şanlıurfa'da skandal görüntüler
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Marketler kaçta açılıyor/kapanıyor 18 Mayıs 2021! BİM, A101, ŞOK, Migros hafta içi çalışma saatleri...