CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Tarihi boyunca öğretmenlere en yüksek değeri veren ve onların yanında olan CHP, bu anlayış ile atanamayan öğretmen ayıbına son verecek." dedi.

23 Kasım 2017, Perşembe 17:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Avrupa ülkelerindeki meslektaşlarına oranla en fazla çalışan ve en düşük maaşı alan öğretmenlerimiz, baskı görmekte, sürekli değişen eğitim sistemi nedeniyle mesleki sorunlar yaşamakta, yüzbinlerce öğretmenimiz de atama beklemektedir." ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, Atatürk'ün "Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır." sözünü anımsatan Kılıçdaroğlu, öğretmenlerin geleceğin mimarları olduklarını belirtti.


"ÖĞRETMENLER SAYGI GÖRMELİ"


Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin kalkınması, çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkma hedefine ulaşmasının ancak öğretmenlerin yetiştireceği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerle mümkün olduğunu vurguladı.

Vatana bu kadar büyük hizmet veren, anne ve babalardan sonra çocukların yetişmesinde en hayati rolü üstlenen öğretmenlerin sonsuz saygı ve şükran görmesi gerektiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Ancak bugün öğretmenlerimizin bu şükran ve saygıyı gördüğünü söylemek mümkün değildir. Avrupa ülkelerindeki meslektaşlarına oranla en fazla çalışan ve en düşük maaşı alan öğretmenlerimiz, baskı görmekte, sürekli değişen eğitim sistemi nedeniyle mesleki sorunlar yaşamakta, yüzbinlerce öğretmenimiz de atama beklemektedir. Bu durum dahi hükümetin gençlerimize verdiği değeri açık şekilde göstermektedir."


"HER SORUNU AŞABİLECEK BİR ÜLKE"


Kemal Kılıçdaroğlu, bu koşullar altında dahi umutsuz olmak için hiç bir sebep bulunmadığını, Türkiye'nin büyük kaynakları, dinamik nüfusu ve benzersiz konumuyla her sorunu aşabilecek bir ülke olduğunu hatırlattı. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan Prof. Dr. Ali Özek için taziye mesajı