CHP Milletvekili Cihaner ilk kez ifade verdi: Hıyar bile böyle alınmaz

CHP Milletvekili Cihaner ilk kez ifade verdi: Hıyar bile böyle alınmaz

CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, 'terör örgütü üyeliği' suçundan hakkında açılmış davada ilk kez ifade verdi: Devasa örgütüz, Hükümet'i çevirmeye çalışıyoruz. Karşılığında çek veriyormuşuz. Hıyar bile pazardan böyle alınmaz. Devasa örgütüz ama avukat ücretlerini ödeyemeyen arkadaşlar var

27 Mart 2015, Cuma 16:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gülen Cemaati hakkında ilk soruşturmayı kendisinin açtığını söyleyen Cihaner, "şu an cemaat hakkında açılan soruşturmaların tamamı benim soruşturmamdan alıntı. Ben ise bundan yargılanıyorum" diye konuştu.

'BU DAVANIN TETİKÇİLERİYLE HESAPLAŞACAĞIM'


Cihaner, o dönemde Gülen cemaatine karşı yaptığı soruşturmanın "yasadışı dinleme, izleme, kara para aklama, kamuda örgütlenme, polis okullarında örgütlenme ve yabancı örgütlerle çalışma" suçlarından açıldığını da vurguladı. Halen yargılanmakta olduğu bu davanın bağlı olduğu, Balyoz, Ergenekon gibi gibi tüm davaların çöktüğüne dikkat çeken Cihaner, "Bu davanın tetikçileriyle de hesaplaşacağım" dedi.  Cihaner, "Bu dava hukuksuzdur. Bu iddianameyi hazırlayanlar da derhal akıl hastanesine kapatılmalı" diye konuştu.

Yargıtay 11. Ceza Dairesi'nde görülen davada Cihaner milletvekili, hükümeti devirmek için silahlı örgüt kurmak suçlamasıyla sanık olduğu davada ilk kez savunma yaptı.

"KAHRAMAN DEĞİLİM. GÖREVİMİ YAPTIM..."

Hakkındaki suçlamaların, Gülen cemaatine açtığı soruşturmadan sonra gerçekleştiğine dikkat çeken Cihaner, Gülen cemaatine soruşturma açmasının kendisini kahraman yapmayacağını vurguladı ve "Benim yaptığım kahramanlık değil, yasal görevimdi. Cemaat soruşturmasını bu yüzden başlattım" dedi.

CİHANER'DEN FLAŞ İDDİALAR:

MADEN DAVASINDA RÜŞVET ALAN SAVCI, SONRADAN BENİM DAVAMDA ALEYHİMDE GİZLİ TANIK OLDU

Siyanürle altın arayan bir firma hakkında soruşturma başlattım. Dava orada başladı. Ortağı Çalık grubuydu. Bu maden davasında rüşvet alan savcı, daha sonra benim davamda aleyhime gizli tanık oldu.

ERZİNCAN'DA SİLAH DAĞITIMI YAPILDI

Sivas katliamı sonrası Erzincan'da mezhep ayrımı eksenli silah dağıtımı yapıldı. Bu dosya da benim davamda kapatıldı

İSMAİLAĞA CEMAATİ SORUŞTURMASINDA ÇOCUKLARA CİNSEL İSTİSMAR SORUŞTURULMADI

İsmailağa Cemaati soruşturmasında çocuklara cinsel istismar iddiası soruşturulmadı. Dava elimden alındı.

SAVCI ŞANAL TESADÜFEN GELDİ, ÜÇ CD BULDU

Osman Şanal Erzincan'a rastlantısal gelmiş, 3 CD bulmuş. Mahkemeden bizi dinleme kararı alıyorlar.

EYLEM YOK AMA SİLAHLI ÖRGÜTÜZ...

Örgüt Üyeliği eylem üzerinden ispatlanır. Eylem yok ama Erzincan'da Ergenekon Silahlı Terör Örgütüyüz.

HIYAR BİLE BÖYLE ALINMAZ

Devasa örgütüz Hükümet'i çevirmeye çalışıyoruz. Karşılığında çek veriyormuşuz. Hıyar bile pazardan böyle alınmaz. Devasa örgütüz ama avukat ücretlerini ödeyemeyen arkadaşlar var

Cihaner, savunması sonunda, mahkemeye "derhal beraat verilmesi gerekir. Bu pisliğe daha fazla ortak olmayın" çağrısında bulundu.

"YARGILAMAYA DEVAM" KARARI

Mahkeme, Cihaner'in savunması sonrasında ara kararını açıkladı; İlhan Cihaner'in yargılanmasına devam kararı alındı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İsveç Büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı