CHP'den çok sert İzmir yanıtı

CHP Genel Sekreteri Süheyl Batum, AKP'li Hüseyin Çelik'in, İzmir'e yönelik eleştirilerine sert bir dille yanıt verdi

23 Aralık 2010, Perşembe 11:54
A A
CHP'den çok sert İzmir yanıtı

Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ın, katledilişinin 80. yılı nedeniyle Menemen'de düzenlenen törenlere katılan Batum, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in İzmir'de yaptığı bir konuşmada, ''İzmir burnu akmış, kir pas içinde çocuk gibi. İzmir'de bir şeye engel olma zihniyeti, çözümün bir parçası olmaktan daha öne geçiyor'' sözlerinin hatırlatması üzerine Batum, bu sözlerin bir projenin parçası olduğunu belirtti.

"METRO PROJESİNİN ÜSTLENMEMESİNİN GÖSTERGESİ"

İstanbul ve Ankara'daki metro projelerini devletin üstlendiğini, İzmir'deki projenin ise üstlenilmediğini ifade eden Batum, şöyle konuştu: ''Bu, hükümetin bu projeyi neden üstlenmediğinin göstergesidir.

AKP'Lİ ÇELİK'TEN İZMİR YORUMU

Sayın Çelik'in de çıkıp, 'İzmir kir pas içinde, İstanbul ne kadar güzel' demesi de bunun göstergesidir. Bana göre bu bir projedir. Hükümetin kendi bir şey yapmayınca, o zaman CHP'yi kötülemek için giriştiği bir şeydir.

Tarihten beri vardır. Hiçbir şey yapma, kağıdı aç, eskileri kötülemeye başla. Ben Hüseyin Çelik'in bu söylediğini böyle değerlendiriyorum. Metro projelerinde iktidarın sadece İzmir'i üstlenmemesiyle bir arada okunmasının önemine dikkati çekiyorum.''

"İZMİR'İN ADINI AĞIZLARINA ALMASINLAR"

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol ise İzmir Belediyesinde yolsuzluk ya da hırsızlığın bulunmadığını belirterek, ''Ankara ve İstanbul Belediyelerine baksınlar, oradaki yolsuzlukların hesabını, cevabını versinler, İzmir'in adını ağzına almasınlar'' dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu ise İzmir olarak hükümetten sadece gölge etmemesini istediklerini söyledi ve ''AKP'lileri yine Kamu İhale Kurumu koridorlarında görüyoruz, 'Yine bir ihale mi iptal edilecek' derken 3 gün sonra teleferik ihalesi iptal ediliyor'' dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.