Christopher Nolan'dan 10 film önerisi

Ünlü yönetmen Christopher Nolan'ın filmleri sinema tarihinin en heyecanla izlenen filmleri arasında olmuştur her zaman. Christopher Nolan'ın yeni filmi Tenet'in Covid-19 salgını nedeniyle vizyon tarihinin ertelenmesi sinemaseverleri hayal kırıklığına uğrattığı bir gerçek. İşte Christopher Nolan'ın 10 favori filmi!

25 Temmuz 2020, Cumartesi 16:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
The Hit (1984)

The Hit (1984)

Dev bir oyuncu kadrosunun yer aldığı temposu yüksek bir macera... Suç ortaklarını polise ispiyonlayan Willie Parker, İngiltere’yi terk ederek İspanya’ya yerleşir. Küçük bir köyde 10 yıl boyunca infaz edilecek günü bekleyen Parker’ı nihayet iki tetikçi takip etmeye başlar...

 12 Kızgın Adam (1957)

12 Kızgın Adam (1957)

Latin kökenli bir Amerikalı genç babasını bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle birinci dereceden cinayetle suçlanır ve mahkeme önüne çıkarılır. Sanığın kaybettiğini söylediği bir bıçak cinayetin işlendiği odada bulunmuştur, mahkemeye sunduğu savunma oldukça zayıftır ve kurbanın çığlıklarını ve katilin kaçışını duyduklarını söyleyen pek çok tanık vardır, dolayısıyla dava kısa sürecek gibi görünmektedir. Sanık suçlu bulunduğu taktirde idama mahkum edilecektir.


İnce Kırmızı Hat (1998)

İnce Kırmızı Hat (1998)

İkinci Dünya Savaşı sırasında Guadalcanal da savaşan bir grup Amerikalı erkeğin değişmelerinin, acı çekmelerinin ve kendileriyle ilgili önemli keşifler yapmalarının öyküsü.

Dr. Mabuse'nin Vasiyeti (1933)

Dr. Mabuse'nin Vasiyeti (1933)

Berlin polis müfettişi Lohmann, bir dava üzerinde çalışmaktadır. Tüm ipuçlarının tek bir adamı, akıl hastalığı nedeniyle yıllardan beri hastanede yatan Dr.Mabuse’yi, işaret ettiği bir dava.


 İyi Noeller Bay Lawrence (1983)

İyi Noeller Bay Lawrence (1983)

II. Dünya Savaşı sırasında bir Japon esir kampında geçen film, Japon subaylarla İngiliz esirler arasında yaşanan gerilim dolu günleri anlatıyor. Savaş karşıtı olduğu kadar insan ve toplum psikolojisinin derinlerine inen filmin kadrosunda David Bowie ve Takeshi Kitano gibi iki efsane yer alıyor.

For All Mankind (1989)

For All Mankind (1989)

Bu belgesel, süresi iki saatten az olan tüm yapımlar arasında Apollo ve görevlerini muhtemelen en detaylı anlatanı.


Hayatın Özü (1982)

Hayatın Özü (1982)

Otuz yıldır hayatın anlamını görüntülerin toplamından çıkarsamaya çalışan yönetmen Godfrey Reggionun en iyi belgeseli olan Koyaanisqatsi; doğa ve medeniyet arasındaki çelişkiyi ortaya koyan, Powaqqatsi ve Naqoyqatsi ile beraber oluşan bir üçlemenin ilk ayağını teşkil ediyor. 6 yılda toplanan görüntüleri ve 3 yılda hazırlanan müzikleriyle, hiçbir diyalog içermemesine rağmen gelmiş geçmiş en etkileyici belgesellerden biri olduğuna şüphe yok.

Bay Arkadin (1955)

Bay Arkadin (1955)

Orson Welles’in kendi yazdığı romandan sinemaya uyarladığı bu filmde hafızasını kaybeden, hiçbir şey hatırlamayan ve kendini arayan Mr. Arkadin’in öyküsü anlatılıyor.

Hırs (1924)

Hırs (1924)

Film sonradan dişçi olan John McTeagueisimli bir madenci ile ilgili. McTegaue daha sonra kendi işini kurar ve arkadaşı Marcus’un da tanıdığı bir kadınla tanışır. McTeague kadına aşık olunca Marcus aradan çekilir. Trina isimli bu kadın piyangodan 5000 dolar kazanınca hikaye bu insanların hırsları etrafında dönmeye başlar.Hırs bu insanların hayatını mahvedecektir.

Kötü Zamanlama (1980)

Kötü Zamanlama (1980)

Viyana.. Genç bir Amerikalı kız hap içerek intihar teşebbüsünde bulunur ve hastaneye kaldırılır. Film bundan sonra sürekli geri dönüşlerle intihar girişiminin ardındaki sır perdesini aralamaya çalışıyor. Hastalıklı bir beynin ürünü sapık bir film türünden eleştiriler alan Bad Timing, yer yer Hitchcock’un Under Capricorn ve Polanski’nin Chinatown filmlerini hatırlatıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mark Dawson: Kendi kitabından 400 adet alınca 'çok satanlar' çıkarıldı