CIA Başkanını bu kadın yaktı!

CIA Başkanını bu kadın yaktı!

ABD Merkezi Haberalma Örgütü CIA'nın Başkanı David Petraeus'un görevinden istifa etmesine yol açan, evlilik dışı ilişki yaşadığı kadının, Petraeus'un da biyografisini yazan Amerikalı ünlü yazar Paula Broadwell olduğu ortaya çıktı

10 Kasım 2012, Cumartesi 09:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI, Petraeus ile ilişki yaşadığı belirlenen yazar Paula Broadwell hakkında soruşturma başlattı. Yetkililer, soruşturma sonucu herhangi bir ceza öngörülmediğini, FBI ajanlarının, yazar Broadwell'den, yaşadıkları evlilik dışı ilişki sırasında CIA Başkanı Petraeus'tan herhangi bir gizli bilgi alıp almadığını öğrenmeye çalıştıklarını açıkladı.

Adının açıklanmasını istemeyen bir Amerikalı yetkilinin verdiği bilgilere göre, biyografi kitabını yazan Harp Akademisi ve Harvard Üniversitesi mezunu Paula Broadwel ile CIA Başkanı 60 yaşındaki David Patraeus'un yaşadığı kaçamak, FBI'nın Petraesu'un emaillerini incelemesiyle su yüzüne çıktı. Federal Soruşturma Bürosu FBI'nın, 'General David Patraeus'un Eğitimi' adlı biyografi kitabını yazan Paula Broadwell'in, CIA Başkanı'nın email adresine gizlice girmeye çalıştığını belirlediği belirtildi.

>>DAVID PETRAEUS BÖYLE İSTİFA ETTİ...

Türkiye'de 'çuvalcı general' olarak tanınan CIA Baskani David Petraeus, evlilik dışı ilişki yaşadığı gerekçesiyle dün görevinden istifa etti. ABD Başkanı Barack Obama, evlilik dışı ilişki yaşadığını kabul eden Petraeus'un istifa mektubunu kabul etti. Petraeus, ABD Merkezi Haberalma Örgütü CIA'ye gönderdiği mektupta da, Perşembe günü Beyaz Saray'a giderek istifa mektubunu sunduğunu belirterek, '37 yıllık evliliğim içinde, son derece sağduyusuz bir davranışla, evlilik dışı bir ilişki yaşadım. Böyle bir davranış, ne bir eş olarak ne de bizimki gibi bir örgütün lideri olarak kabul edilemez' dedi.

OBAMA HİZMETLERİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

ABD Başkanı Barack Obama, görevinden istifa eden CIA Başkanı David Petraeus'un, kariyeri boyunca hizmetleriyle ülkeyi daha güvenli ve daha güçlü bir hale getirdiğini belirterek, hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür etti. .

Süleymaniye'de Türk askerlerinin başına ABD askerleri tarafından çuval geçirildiği dönemde, ABD'nin Kuzey Irak'tan sorumlu komutanı olan Petraeus, Eylül 2011'de devraldığı CIA başkanlığı görevinden önce ABD'nin Afganistan'daki ordularının komutanı olarak görev yapıyordu.

Nafiz ALBAYRAK/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıları kınıyoruz