Çiftler arasındaki 6 telefon sorunu (Telefonunuzu sevgilinize vermemelisiniz)

Size zarar veren bir ilişkinin içindeyseniz, bunu kendinize söyleyebilecek cesareti bulmalısınız. İnsanlar başlarına gelmedikçe kötü bir durumun nasıl hissettirdiğini bilemezler. Partnerinizin size duygusal olarak zarar verdiğini gösteren onlarca işaret varken, onları görmezden gelebilirsiniz. Mesela, mesajla 'ne yapıyorsun' diye sorması. Arkadaşlarınızla dışarıdayken, partneriniz meraklanmasın diye telefona yapışmanız gerekmiyor. Şimdi zararlı bir ilişkide olduğunuzu gösteren 6 tehlikeli işareti inceleyeceğiz.Bu işaretler, partnerinizin sizi kontrol etmeye çalıştığını veya partnerinizin size genel olarak güvenmediğini netleştirecektir.

20 Aralık 2019, Cuma 14:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

1-Yanında telefona dokunmanızı bile istemez

Eşiniz telefonunuzu o kadar kıskanıyorsa, onun etrafında olamayacaksınız, net bir sorun var. Hepimiz kısa mesajlar alıyoruz ve hepimiz uygun gördüğümüz gibi bu mesajlara cevap veriyoruz. Telefonunuzu kontrol etmenizde bir sakınca olmamalı. Hayır, tüketilmemelisin ama burada kontrol edip bir sorun olmamalı.

2-Meşgul olsanız bile telefonuna cevap vermenizi ister

Sırf telefona hemen cevap vermediniz diye sizden ayrılmayı düşünen bir partneriniz varsa, yanlış kişiyle birliktesiniz.  Bazen meşgul oluruz ve telefona cevap vermek birkaç dakika veya daha uzun sürebilir. Bu durum yapmamanız gereken bir şeyi yaptığınız anlamına gelmez. Partneriniz böyle davranıyorsa, size güvenmiyor demektir.

3-Genel olarak çok fazla sohbet varmış gibi hissetmezsiniz, daha çok partneriniz size ne yapacağınızı veya ne yapmayacağınızı söyler

Siz ve partneriniz mesajlaşırken aslında çok fazla şey söylemiyorsa ve partnerinizin mesaj atmaktan daha fazla şeyi yaptığını ima ediyorsa, ne yapmanız veya yapmamanız gerektiğini hatırlatmak istiyordur. O kişiyle bağlarınızı kesmeniz en iyisidir. Birbirinizle telefonda düzgün konuşabilmelisiniz. Mesajlaşmanın altında başka bir neden yatmamalıdır.

4- Bazı şeyleri nasıl ifade ettiğiniz konusunda dikkatli olmalısınız çünkü partneriniz bir şeyleri bağlam dışına çıkaracaktır.

Toksik bir ilişkide, partneriniz sürekli olarak mesajlaşırken konuyu yanlış yerlere çeker. Yani kavga çıkarmak için bir neden arıyordur ve sizi rahatsız etmek istiyordur. Hala böyle bir durum varsa, neden ilişkiyi devam ettiriyorsunuz?

5-İstediği zaman telefonunuzu kurcalar

Partnerinizin telefonunuzu ele geçirmesine izin vermek zorunda değilsiniz. Bazı dönemlerde gizliliğinize önem vermeniz gerekir. Sırf birlikte olduğun için, ona yanlış bir şey yapıp yapmadığına bakmadan tüm eşyalarını kullanmaya hakkı yok.

6-Siz cevap verene kadar aramaya devam eder

Partneriniz siz cevap verene kadar 20 mesaj atıyorsa, tehlike çanları çalıyor demektir. Müsait olduğunuz zaman telefona cevap verebileceğinizi bilmesi gerekiyor. Hayatınızı onun yüzünden telefona bağlamamalısınız.

posta.com.tr

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Çevrenizin enerji emen insanlarla sarıldığının 7 kanıtı