Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın Bursa’da bulaşıkçılık yapmış

Usulsüz faaliyetlerle çok sayıda kişiyi mağdur ettiği belirlenen Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın’ın, Bursa’da bir eğlence mekanında bulaşıkçı olarak çalıştığı öne sürüldü

15 Mart 2018, Perşembe 18:58
A A
Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın Bursa’da bulaşıkçılık yapmış
SGK kayıtlarında Mehmet Aydın’ın isminin yer aldığı eğlence mekanının sahibi Yusuf Sabahyıldızı, yaptığı açıklamada, Çiftlik Bank’ın kurucusu Aydın’ın, 2013’te sahibi olduğu iş yerinin mutfak bölümünde bulaşıkçı olarak çalıştığını söyledi.

'SESSİZ, İÇE DÖNÜK, ENTERESAN BİR ÇALIŞANDI'


Mehmet Aydın’ın Ekim 2013’te işe girdiğini ve 2 ay sonra ayrıldığını belirten Sabahyıldızı, "Mehmet Aydın, mekanlarımızın mutfak bölümünde bulaşıkçı olarak çalışmaktaydı. Aydın, çalışma arkadaşlarının arasında uyumlu ve sevilen birisiydi. Sessiz, içe dönük ve enteresan da denilebilecek bir çalışanımızdı. Çok gariban bir çocuktu." dedi.

Yusuf Sabahyıldızı, o dönemdeki çalışma arkadaşlarından, Mehmet Aydın’ın babasıyla tartıştıktan sonra evden ayrıldığını öğrendiğini aktararak, şunları kaydetti:

'BÜYÜK BİR ŞOK YAŞADIK'


"Aydın, bir süre evsiz kalıyor. Bu süreçte çalışma arkadaşları aralarında para toplayıp ona 2 odalı bir ev tutuyorlar. O dönemde ekonomik sıkıntıları olduğu halinden belliydi. İşini gücünü yapardı, uyumluydu. Mutfakta bir sorun yaşatmadı. Yoğun günlerde bile gayet iyi çalıştığını ustaları söylüyordu. Medyada gündeme geldikten ve bu mağduriyetler ortaya çıktıktan sonra bu yüzü gördüğümde ’Acaba mı?’ dedim. Çalışma arkadaşları Aydın’ı tanıdı. Gerçekten büyük bir şok yaşadık. Bu kadar insanın mağdur edildiği bir organizasyonun başında bizim bulaşıkçı Mehmet Aydın’ın olmasına çok şaşırdık. Yani neresinden bakarsanız bakın, çok enteresan. İçine kapanık birinin böyle bir dolandırıcılık olayına girmesine akıl sır erdiremiyorum."

Sabahyıldızı, birçok mağdurun olduğu böyle bir süreci üzüntüyle izlediklerini ve bir an önce Mehmet Aydın’ın yakalanmasını temenni ettiğini de sözlerine ekledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.