'Cihada gidiyorum' deyip ortadan kayboldu

'Cihada gidiyorum' deyip ortadan kayboldu

İstanbul'da yaşayan 18 yaşındaki Kevser Ç., geçtiğimiz pazar günü ailesine 'Allah yolunda savaşacağım, şehit olacağım. Hakkınızı helal edin. Beni aramayın sormayın' diye not bırakarak ortadan kayboldu

03 Temmuz 2015, Cuma 17:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Beylikdüzü'nde ailenin 4 çocuğundan en büyüğü olan Kevser Ç., pazar günü bir not bıraktıktan sonra sırra kadem bastı. 18 yaşındaki Kevser'in el yazısıyla yazdığı notta "Ben cihada gidiyorum. Allah yolunda savaşacağım. Şehit olacağım" ifadeleri vardı. Bu notu okuduktan sonra dünyası kararan Baba Cevat Ç. hemen polise başvurdu.GÜNEYDOĞU'YA GİDEN OTOBÜS FİRMASININ BÜROSUNA GİRMİŞ

6 gündür polisten  haber alamayan acılı aile kızlarının taksiyle otogara gittiğini, burada Güneydoğu’ya yolcu taşıyan bir otobüs firmasınının yazıhanesine girdiği bilgisine ulaştığını söylüyor. Ancak Kevser’in otobüse binip binmediği kesin olarak bilinmiyor. Aile bu belirsizliğin ortadan kaldırılmasına yönelik polisten bilgi alamamaktan yakınıyor.

40 GÜN ET YEMEDİ 41. GÜN GİTTİ

Baba Cevat Ç. kızının son zamanlarda telefonuyla sürekli mesajlaştığını, telefon kayıtlarını resmi makamlardan talep etmelerine rağmen bugüne kadar alamadıklarını söyleyerek, " 40 gün et yemedi. ’Kızım niye yemiyorsun’ dediğimizde de, ’Nefsimi terbiye ediyorum ’ dedi." diye konuştu. Anne İsminaz Ç. de bu bilgiyi doğrulayarak, " ’Alimin biri böyle yaptı’ dedi. 40 gün et yemedi. 41’inci gün gitti'' dedi.

AİLE GÖZYAŞI DÖKÜYOR

Kızının sözünden çıkmadığını kendisinden ayrı olarak dışarıya bile adım atmadığını söyleyen anne İsminaz Ç., kızına seslenirken gözyaşlarına boğuldu. " Kaç gündür perişan olduk" diyen anne yüksek sesle haykıra haykıra ağladı. Baba Cevat Ç. ve babaanne Gülhan Ç. de gözyaşlarına boğuldu.

"SÜREKLİ TELEFONLA KONUŞUYORDU, ARAPÇA ÖĞRENİP...''

HABERİN DEVAMI İÇİN İKİNCİ SAYFAYA GEÇİNİZ

Kızının son dönemlerde telefonuyla sürekli mesajlaştığını, gece uyumadığını, sabah da erken uyandığını söyleyen anne İsminaz Ç., " Ben nişanlısıyla konuşuyor diye önemsemedim bile. Son bir haftadır suçlu gibiydi. Telefonu bırakır bırakmaz suçlu gibi kalkıyordu. Ben de zannettim ki başka bir çocuk var. Çarşaf üzerine çok konuşuyordu. ’Çarşaf giyeceğim anne diye. İşte ’Arapça öğreneceğim’ dedi. Arapça ilahiler dinlemeye çalıştı. ’Bu ne, ben bundan bir şey anlamıyorum’ dediğimde, ’sen anlayamazsın anne, onu ancak ben anlarım’ dedi. Mırıldanarak onu devamlı söylerdi"diye konuştu.

BABANIN EN BÜYÜK KORKUSU SURİYE

Baba Cevat Ç. en büyük korkusunun kızının yurt dışına çıkmış, ya da çıkacak olması olduğunu belirterek, " Korkumuz yurt dışına kaçması. Cihadmış mihadmış bunlara gitmesi" dedi.

Kızının Suriye’ye gittiğini düşündüğünü söyleyen Cevat " Suriye’nin kendi sorunları kendine. Bizim sorunlarımız kendimize. Kendi ülkemizi kurtardık da Suriye mi kaldı " diye konuştu.

"ŞEHİT OLACAĞIM, HAKKINIZI HELAL EDİN. BENİ ARAMAYIN SORMAYIN"

Pazar günü öğle saatlerinde evden ayrılan ve bir daha da kendinden haber alınamayan Kevser’in eve bıraktığı not şöyle:  " Kardeşlerim, canım annem, canım babam, sizi çok seviyorum. Allah’a emanet olun. Ben cihada gidiyorum. Allah yolunda savaşacağım. Şehit olacağım. Hakkınızı helal edin. Beni aramayın sormayın" .

10 AYLIK NİŞANLISIYLA SON 10 GÜN  KONUŞMADI

10 aydır nişanlı olduğu 18 yaşında Abdullah Y. ile en son 10 gün önce görüşen Kevser ona da herhangi bir şey söylemedi. Abdullah, nişanlısının ortadan kaybolmasına bir anlam veremediğini aralarında herhangi bir tartışma ya da ayrılık olmadığını söyledi.

3 YIL KURAN KURSU, SON ZAMANLARDA SOHBET TOPLANTILARI

Ortaokuldan ayrıldıktan sonra 3 yıl boyunca Kur'an Kursu'na giden ve son 1 yıldır evde bulunan Kevser’in ara sıra da Beylikdüzü Kavaklı’da bulunan bir evde sohbet toplantılarına katıldığı öğrenildi. Ailesinin anlatımıyla Suriyeliler’e çok acıdığını söyleyen Kevser kendi kendine Arapça öğrenmeye çalışıyordu. Kevser’in ortadan kaybolmasının ardından Tokat’ta yayaşan yakın akrabaları da İstanbul’a geldi. Kevser’in fotoğraflarını taşıyan aile onun bir an önce evine dönmesini bekliyor.

DHA


 

2

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kahreden haber! Oyun oynarken nehre düşen çocuk kayboldu