Cihat sesleri ve tehditler gecikmedi

ABD tarafından da izlenen cihatçı internet forumlarında, Usame bin Ladin'in öldürülmesine ilk tepkiler, inanmazlıktan, öfkeye ve ABD'ye tehdide kadar uzanıyor

02 Mayıs 2011, Pazartesi 11:15
A A
Cihat sesleri ve tehditler gecikmedi

Amerikan SITE ve Jihadology enstitüleri tarafından İngilizceye çevrilen forumlara sık sık katılan internet kullanıcıları, ABD Başkanı Barack Obama’nın El Kaide lideri bin Ladin’in ABD komandoları tarafından Pakistan’da öldürüldüğünü açıklamasından şoke olduklarını belirttiler.

Bir forum katılımcısı "Eğer doğruysa bu İslam’ın bir kahramanını koruyamayan Pakistan halkı için utanç anı. Bizim için kara bir gün" derken, bir başkası "İnşallah haber doğru değildir. Doğruysa bu bir felaket" ifadesini kullandı.

Şumuh El İslam adlı bir forumda da bir katılımcı, "Aslanlar aslan kalacak ve Usame’nin izinden gidecek. Allah Filistin’de görmediğimiz asayişi Amerika’ya da göstermesin" dedi.

Bir başkası da "Eğer doğruysa Amerika onu canlı yakalayamadığı için Allah’a şükretmeliyiz. Yoksa Saddam Hüseyin gibi aşağılanırdı. En azından en büyük isteğine ulaştı, şehit oldu" diye yazarken, başka bir forum yazarı, New York ve Washington’da sevinç gösterileri yapılmasını yorumlayarak, "Bu kutlamalar komik. İsteğiniz kadar bayram yapın kafirler. Çünkü bunu yapmak için çok az zamanınız var. Gerçekle yüz yüze geleceksiniz" ifadesini kullandı.

Katılımcılarda biri de ABD'lilerin bunu Afganistan’ı bu yıl terk etme bahanesi olarak kullanacakları değerlendirmesinde bulundu.

Sıradaki haber yükleniyor...