Kozmetik ürünler yetersiz kalıyorsa, sebebi bu alışkanlıklar olabilir

Daha genç ve daha ışıltılı bir cilt çok uzağınızda değil... Sadece kremlerle bakım yapmak yeterli değil, işte güzelliğinize güzellik katacak bazı alışkanlıklar. Bu yöntemler işe yarıyor!

19 Kasım 2021, Cuma 10:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cildinizi genç ve sağlıklı tutmak sadece bakım maskeleri ve güzellik ürünlerinden geçmiyor. Cildin içerden beslenmesi ve kendi yenilenme gücünü kullanması çok daha etkili olabiliyor ancak doğru taktiklerle...

Uzman diyetisyen Lavleen Kaur sıklıkla yaptığımız bazı alışkanlıkların cildimize zarar verebileceğini gösterdi ve vücudunuzu gençleştirecek, ona iyi gelecek alışkanlıkları anlattı...


DOĞRU ZAMANDA KAFEİN TÜKETİN

DOĞRU ZAMANDA KAFEİN TÜKETİN

Yemeklerden sonra çay, sabah aç karna kahve içiyorsanız cildinizi yaşlandırıyor olabilirsiniz.

Kafein bitkisel, sağlıklı ve kontrollü bir şekilde alındığında muazzam faydalar sağlar. 

Kafein, Çay, kahve ve kakao bitkisinde bulunan doğal olarak oluşan bir uyarıcıdır. 

Diğer birçok fayda ile birlikte mükemmel bir karaciğer temizleyici olarak çalışır.

Diyetisyen Kaur vücudumuzu gençleştirecek en ideal çay kahve saatini şöyle açıklıyor.

Cevap, alım düzenimizde ve miktarımızda yatmaktadır. Cildimizin sağlıklı kalması için vücudumuzun iyi oksijen kaynağına ihtiyacı vardır, bu da kafein alımı tarafından engellenir. Yemeklerden sonra, öğün aralarında, sabah kalktıktan hemen sonra, hatta yatmadan önce aç karnına tüketildiğinde çay ve kahvede bulunan polifenoller ve tanenler vücudumuzdaki demir emilimini engeller ve bu da vücudun oksijen arzını engeller. Aşırı kafein aldığımızda vücudumuzun tüm sistemini rahatsız eder. Herhangi bir öğünü rahatsız etmemek için akşam 4-5 arasında bir fincan kahve içmek en iyisidir. Ayrıca alımınızı birkaç fincanla sınırlayın.


DUŞUNUZUN ISISINI AZALTMAK GÜZELLEŞTİRİYOR

DUŞUNUZUN ISISINI AZALTMAK GÜZELLEŞTİRİYOR

Sıcacık bir duş iyi gelir zannedilse de aslında bu alışkanlık cildinizi pek de iyi gelmiyor.

Soğuk duşun ilk ve en önemli faydası, soğuk duş aldığımızda kan dolaşımımızın daha iyi olmasıdır.

Soğuk su vücudumuza çarptığında kan organlarımıza doğru hücum eder.

Bu kan akışı cildimize parlak bir parlaklık verir. Ayrıca hipertansiyon, varisli damarlar ve sertleşen arterler gibi sorunları da uzak tutar.

Ilık su cildimizdeki tüm doğal yağları boşaltır, cildimizi eksik ve kuru bırakır. Soğuk su ise cildimizdeki gözenekleri kapatarak cildi taze ve parlak tutar.

Havanın çok soğuk olduğu zamanlarda, bunun için en iyi yol, su sıcaklığını mümkün olduğu kadar düşük, yani cildinizin nemini koruduğunu ve kurumadığını hissedebileceğiniz bir dereceye kadar indirmektir.

CİLDİNİZE DAHA ÇOK OKSİJEN VERMELİSİNİZ

CİLDİNİZE DAHA ÇOK OKSİJEN VERMELİSİNİZ

Gün içinde nefesinizi ara ara tuttuğunuzu ve bazen doğru nefes almadığınızı biliyor muydunuz? İşte bu cildinizi yaşlandırıyor.

Düzgün bir şekilde solumak, vücudumuzun hücreleri arasında besinlerin düzgün dolaşımını sağlar ve aynı zamanda iyi bir oksijen kaynağının korunmasına da yardımcı olur. 

Diyetisyen Kaur bu doğru nefesi şöyle açıklıyor

Derin bir nefes, karın içine nefes almak, karnın genişlemesine yol açmak ve ardından nefesin yukarı çıkmasına ve nefes vermesine izin vermek anlamına gelir. Vücut hücrelerimiz arasında düzgün iletişim ve vücudun zinde kalması için her gün nefes egzersizleri yapılmalıdır. Nefes egzersizi yapmak çok uzun sürmez, ortalama olarak birkaç dakikanızı almaktan ibarettir.

HÜCRE YIKIMINI ENGELLEYİN

HÜCRE YIKIMINI ENGELLEYİN

Cilt güzelliğinde hücre yıkımını azaltan önemli noktalardan biri de düşünce şeklimizdir. Tüm vücudumuz beynimizle iç içedir.

Zihin olumsuzsa veya sürekli stres altındaysa, sağlıklı, zinde ve genç kalmak için hiçbir teknik sonunda işe yaramaz

Stres seviyemizi etkileyen en önemli şeylerden biri, kontrolümüz dışında olan şeyler için endişelenmektir.

Olumsuz bir durumda olumlu bir tutum elde etmek, göründüğü kadar kolay değildir. Doğru düşünmek, zihnimizi olumlu tutmak ve bedenimizi bir düzen içerisinde tutmak için bir tekniktir. Anahtar, olumsuz düşüncelerin süresini olabildiğince kısaltmaktır.


ZENGİN BİR DİYET GÜZELLİĞİN OLMAZSA OLMAZI!

ZENGİN BİR DİYET GÜZELLİĞİN OLMAZSA OLMAZI!

İki tür diyet vardır;

  • Alkali açısından zengin diyet
  • Asidik zengin diyet.

Asidik zengin bir diyet, örneğin aşırı kafein, hatta kuru meyve ve kuruyemişler gibi PH seviyeleri 0-7 arasında olan bir diyettir.

Alkali açısından zengin diyet genellikle ham formdadır. Meyve, sebze vb. gıdaları içerir. Kuru meyve ve kuruyemişlerin asidik yapısını ıslatarak tüketerek alkali hale getirebiliriz.

Daha da önemlisi, hangi yiyeceklerin bedeninizi ve zihninizi mutlu ettiğini anlamanız önemlidir. Mutluluk, anlık mutluluk değil, vücudunuzun bileşimine ve doğasına uygun ve iyi bir sindirim ve metabolizma ile onu sabit tutan yiyecekler anlamına gelir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bu alışkanlıklara dikkat! Erken beyazlayan saçlara neden oluyor