Çılgın iddia: 'O uçak düşmedi kaçırıldı!'

Çılgın iddia: 'O uçak düşmedi kaçırıldı!'

Malezya Havayolları'na ait 8 Mart'ta kaybolan uçağı arama çalışmaları sürerken, olayın üzerinden bir aydan fazla zaman geçtikten sonra bir Rus gazetesinin ilk günlerdeki iddiayı yeniden gündeme getirmesi akılları karıştırdı. Buna göre uçak kaçırıldı ve yolcular Pakistan'da yeraltındaki bir sığınakta tutuluyor

10 Nisan 2014, Perşembe 11:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rusya'nın Moskovski Komsomolets gazetesinin Rus istihbarat servislerindeki adını açıklamadığı kaynaklara dayandırdığı haberine göre uçağın kaybolmasından pilotlar sorumlu değil.

Gazete, iddialarını şöyle sürdürdü: "8 Mart'ta kaybolan ve 239 kişi taşıyan MH 370 sefer sayılı Malezya uçağı, kimlikleri tespit edilemeyen teröristler tarafından kaçırıldı. Pilotlara talimat veren teröristin adı 'Hitch'. Uçak, Afganistan'ın Pakistan sınırındaki Kandahar vilayeti yakınlarında." Gazetenin ismini vermediği istihbarat kaynağına göre uçak dağlık bölgeye zor bir iniş gerçekleştirdi.

Yolcular ise Pakistan'daki sığınaklarda yaşamaya çalışıyor. Haberdeki bir diğer ilginç iddia da uçakta bulunan 20 Asyalının ve bir Japon'un aslında özel uzman olduğu şeklinde.

NE OLMUŞTU?

Pekin'e gitmek üzere 8 Mart'ta Kuala Lumpur'dan havalanan ve yaklaşık bir saat sonra radardan kaybolan Malezya Havayolları'na ait uçakla ilgili şimdiye kadar somut hiçbir bilgiye ulaşılamadı.

Uçağın, Hint Okyanusu'nun güneyinde düşmüş olabileceğine inanılıyor ve birçok ülkeden ekiplerin katılımıyla geniş bir bölgede enkaz arama çalışmaları yürütülüyor. İlk günlerde, uçağın kaçırıldığı ve Taliban'ın kontrolündeki bir bölgede olduğu iddiaları gündeme gelmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kovid-19 tedbirleri aşamalı gevşetiliyor! Restoranlar 1 Mayıs'a kadar...