Cilt kuruluğunun ilginç sebepleri

Cildinize gereken önemi veriyorsunuz ve bütün bakımları uyguluyorsunuz ama yine de cilt kuruluğundan kurtulamıyor musunuz? Belki de sebebi hiç aklınıza gelmeyen bu ilginç maddelerden biri olabilir...

05 Nisan 2019, Cuma 11:45 Son Güncelleme:
A A
AŞIRI ASİT BİRİKTİRME

AŞIRI ASİT BİRİKTİRME


Çok fazla asit birikimine sahip bir vücut, hastalıklardan muzdarip olma ihtimalini artırır ve aynı zamanda kuru cilde de sebebiyet verir. İşte bu nedenle, yapraklı yeşil sebzelerin mükemmel bir kaynak olduğu alkali bakımından zengin bir beslenme programının takip edilmesi zorunludur.

ZAYIF AKCİĞERLER

ZAYIF AKCİĞERLER


Diğer şeylerin yanı sıra, cildin nemlendirilmesinden akciğerler sorumludur. Bu yüzden derin ve doğru nefes almalıyız çünkü solunum şeklimiz genellikle çok sığ kalabilir. Bu bakımdan temiz havaya çıkmak hem sağlığımız hem de cildimiz açısından çok yararlıdır.

TİROİT PROBLEMLERİ

TİROİT PROBLEMLERİ


Tiroit bezleri gerektiği gibi çalışmıyorsa, belirtilerden biri kuru cilttir. Bu duruma maruz kalan insanlar ciltlerini nemlendirse de maalesef etkili olmaz. Bu durumlarda çözüm, tiroit fonksiyonlarını düzenlemede yatar.


AŞIRI TUZ KULLANIMI

AŞIRI TUZ KULLANIMI


Aşırı tuz kullanımı cildinizin kurumasına neden olur. Tuzda aşırıya kaçmak, vücudumuzdaki sıvıları dengesizleştirir ve bizi içten dışa kurutur.


AZ YAĞLI BESLENME PROGRAMI

AZ YAĞLI BESLENME PROGRAMI


Yağlar sağlığımız için iyidir, çünkü diğer işlevlere ek olarak, cildimizi içten besler ve ona sağlıklı, nemli ve sağlam bir görünüm kazandırırlar. Ancak, bu noktada sağlıklı yağlar seçmeliyiz. Bu yağlardan bazıları ise; zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, fındık, tohumlar, avokado, saf yağ ve yağlı balık.

C VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ

C VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ

Nemli ve kırışıksız bir cilde sahip olmak istiyorsak, C vitamini beslenme programımızda kesinlikle olmalıdır.


YETERSİZ SU İÇMEK

YETERSİZ SU İÇMEK


Kuru bir cildiniz varsa, yapmamız gereken ilk şey, mevsime, yaşam tarzımıza, yaşımıza ve benzeri durumlara bağlı olarak, aç karnına ve öğünler arasında günde 1-2 litre su içmek. Bu basit alışkanlıkla, bu cilt problemini tek seferde çözebiliriz.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Protez tırnak ve kalıcı ojede mantar tehlikesi