Cinsel içerikli mesajlar sonu oldu

Dünyanın konuştuğu cinsel ilişki skandalında mesajlar ifşa oldu, ardından istifa geldi

21 Mart 2019, Perşembe 09:25 Son Güncelleme:
A A

Hollywood'un büyük yapım şirketlerinden Warner Bros'un CEO'su Kevin Tsujihara'nın oyuncu Charlotte Kirk'e cinsel birliktelik karşılığı rol ayarladığını belgeleyen mesajlaşma sızdı.

Şirketin, hakkında soruşturma açtığını öğrenen CEO, 6 yıldır yürüttüğü görevinden istifa etti. 1994 yılında Warner Bros şirketinde çalışmaya başlayan Tsujihara 2013 yılında CEO'luk görevini devralmıştı.

WarnerMedia bünyesindeki yönetimi süresince Tsujihara Turner Classic Movies'in işleyişinden de sorumluydu. Fakat mart ayı başında oyuncu Kirk ile mesajları sızan CEO kendisini büyük bir skandalın ortasında buldu.


Sızan mesajlara göre ikilinin arasında cinsel birliktelik söz konusuydu ve Kirk filmlerde rol almak için Tsujihara'dan sık sık yardım istemişti.

Kirk'in Kevin Tsujihara'ya gönderdiği bir mesajda "Biliyorum çok yoğunsun fakat otelde seninle cinsel birliktelik yaşadığımızda bana yardımcı olacağını söyledin ve fakat şu anda olduğu gibi beni görmezden gelmen kullanılmışım hissi yaratıyor" diyor.

Tsujihara ise, "Böyle hissetmene üzüldüm. Richard seninle bu akşam iletişime geçecek" yanıtını veriyor.

Tsujihara'nın gönderdiği mesajda bahsettiği Richard'ın ise Warner Bros'a ait New Line şirketinde prodüksiyon departmanının yöneticisi olduğu ortaya çıkıyor.

Tsujihara cinsel ilişki yaşadığı Kirk'e bu konuda yardımcı oldu ve How to be Single ve Ocean 8 filmlerinde iki ufak rol ayarladı.


Olayın açığa çıkmasının ardından Tsujihara'nın avukatı müvekkilinin, Kirk'in bahsi geçen filmlerde rol almasında direkt olarak bir etkisi olmadığını savundu.

Söz konusu mesajların başladığı tarih de Tsujihara'nın CEO'luk görevini devraldığı 2013 yılında başladı.

İstifa kararının ardından Kirk açıklama yaptı Tsujihara'nın görevi bırakması sebebiyle son derece üzgün olduğunu ve ilişkilerinin seneler önce sona erdiğini söyledi.

İstifa kararından kendisinin sorumlu tutulduğunu söyleyen Kirk kamuoyunun bu konuda yanıldığını belirtti. Tsujihara'nın Warner Bros çalışanlarına olayla ilgili gönderdiği notta şu ifadelere yer verildi:


"Geçtiğimiz hafta WarnerMedia CEO'su John Stankey ile yapılan uzun denetleme ve görüşmeler sonrasında yönetim kurulu başkanlığı ve CEO'luk görevimdem istifa etmemin Warner Bros'un çıkarı için en iyisi olacağına karar verdik. Kurumumuzda görev yapan herkesin sıkı çalışması gerçekten hayranlık verici ve basın ilgisinin geçmişimde yaşanan olayların ekibimizin yaptığı harika işleri gölgelemesine izin vermeyeceğim."

Tsujihara'nın ayrılık mesajının ardından Stankey de CEO'nun istifasını doğruladı ve istifa kararının şirketin çıkarlarına uygun olduğunu belirtti ve şu sözleri söyledi:

"Kevin son 25 yılda şirketin başarısına büyük katkılar sağladı ve bunun için ona teşekkür ediyoruz."

Tsujihara'nın ardından Warner Bros'un CEO koltuğuna kimin oturacağı ise belirsizliğini koruyor.

Sıradaki haber yükleniyor...