'Çıplak suşi'nin incelikleri

'Çıplak suşi'nin incelikleri

Türkiye'de de çıplak suşi servisi başladı. İşte 'Nyotaimori' hakkında ilginç bilgiler

05 Kasım 2009, Perşembe 12:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Japonların çıplak kadın vücudundan yemek servis etme sanatı Nyotaimori, Türkiye’de başladı. İstanbul Balmumcu'daki Garden 74 adlı restaurant müşterileriyle buluşan çıplak suşi gecelerinin maliyeti kişi başı 350 dolar. 

Dünya genelinde çıplak vücut üzerinde servis yapılırken, Türkiye'de ise şartlar gereği' bikinili bir kadın üzerinden suşi keyfi yapıldı. Peki Türkiye'ye yeni gelen Nyotaimori ile ilgili bilmeniz gerekenler ne? İşte işinize yarayacak ayrıntılar: 

KOKUSUZ SABUNLA YIKANIYORLAR

* Nyotaimori, Japonca'da, "kadın üzerinde servis edilen" anlamına geliyor. 

* Çıplak suşinin kökenleri tam olarak bilinmiyor. Kimi kaynaklar, bunun çok eski bir Japon geleneği olduğunu söylese de, diğerleri Nyotaimori'nin, Japon Yakuza mafyası üyeleri tarafından başlatıldığına işaret ediyor. 

* 'Canlı suşi tabağı' olarak göreve başlamadan önce, üzerinden yemek yenilecek kişiye saatlerce hareket etmeden yatma eğitimi veriliyor. Aynı zamanda bu kişinin, uzun süre boyunca vücudundaki soğuk yiyeceklere karşı dayanıklı olmasıda gerekiyor. 

* Çıplak suşi servisinden önce, üzerine yemek koyulacak model kokusuz sabunla iyice yıkanıyor ve suşi için uygun olacak vücut soğukluğuna gelmek amacıyla soğuk suyla durulanıyor. 

* Çıplak beden üzerindeki yiyeceklerin vücut ısısıyla bozulmaması için, soğuk yiyeceklerin altına yapraklar seriliyor. 

YEMEĞİ ELLE ÇEĞİL ÇUBUKLA ALIN

* Bazı ülkelerdeki hijyen yasaları gereği, çıplak vücutla üzerinde duran yiyecekler arasına ince bir plastik tabaka yerleştiriliyor 

* Masada yatan model, ince bir G-string külottan başka birşey giymez. Kimi zaman göğüslerin üzerine çiçekler örtülür. Kimi zaman ise üzeri tamamen streç filmle kaplanır ki bu da tensel görünümü engelleyip işin büyüsünü bozduğu için müşteriler tarafından pek tercih edilmez... 

* Çıplak modelin üzerindeki yiyecekleri elinizle değil, yemek çubuklarıyla almanız gerekiyor. 

* Bu anın fotoğrafını çekmek istiyorsanız da öncelikle diğer müşterilerden ve masada yatan kadından izin almanız gerekiyor. 

MASADAKİ KADINLA SOHBET ETMEYİN!

* Masadaki kadın zaten uzun süreler boyunca o şekilde yatıyor olmanın sıkıntısını yaşarken, bir de komiklikler yapıp onunla sohbet etmeye çalışmayın. En iyisi, sade bir 'Merhaba' deyip, ayrılırken de kendisine teşekkür etmektir. 

* Çıplak suşi keyfini Japonya ya da Asya'nın diğer bölgelerinde yapacaksanız, masa üzerinde yatan kişinin, genellikle sarışın bir Kafkas asıllı olması muhtemeldir. Bunların haricindeki bir ülkedeyseniz ise çıplak kişi genellikle bir Asyalıdır. 

Posta İnternet

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tunus'un incisi: Eski Binzert Limanı