Çocuk hakları için doktorlardan karar

Dünya Pediatri Derneği (IPA) Daimi Komitesi üyeleri Londra'da toplandı. Toplantıda dünya çocuk haklarını ve dünyadaki tüm çocukları korumak için bir komite de kuruldu. Farklı ülkelerden doktorların bir araya geldiği bu komiteye Türkiye'den Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Uzmanı Prof.Dr. Fügen Çullu Çokuğraş katıldı

05 Nisan 2018, Perşembe 16:16
A A
Prof.Dr. Fügen Çullu Çokuğraş şöyle konuştu: "Çocukların sağlık, beslenme ve eğitim haklarının iyileştirilmesi için ulusal ve uluslararası platformlarda atılması gereken adımları tartıştık. Çocuk işçiler, çocuk tacizleri, çocuklara yapılan şiddet, çocuk gelinler... Bunlar pek çok ülkede büyük bir sorun olarak devam ediyor. Çocuk hekimleri ve çocuk derneklerinin bu sorunlar üzerinde daha çok çalışması, sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi otoritelerin çocuk hakları üzerine daha fazla eğilmesi gerekiyor. Biz de IPA'nın çocuk hakları bilinirliğini artırması gerektiği kararını aldık."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.