Çocuklar için hafta sonu etkinlik rehberi

Kış mevsiminin iyice kendini hissettirdiği bugünlerde evde vakit geçirmek istemeyen ebeveynlerin çocuklarını götürebileceği etkinlikleri derledik. İşte çocuğunuzla hafta sonu yapabileceğiniz etkinlikler

13 Aralık 2019, Cuma 17:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Pera Müzesi

Pera Müzesi

Pera Müzesi Öğrenme Programları, yılbaşı etkinlikleri kapsamında düzenlediği bebeklere yönelik konser, bale performansı ve çocuk atölyeleriyle yeni yılı en genç ziyaretçileriyle birlikte kutlamaya hazırlanıyor.

15 Aralık’ta gerçekleşecek konser ve dans performansıyla 0-2 yaş grubu bebekler, bale müziğinin en ünlü eserleriyle tanışacaklar. 4-12 yaş grubu katılımcılar ise, 21 Aralık’ta düzenlenecek “Yılbaşı Süsleri Tasarlama” ve “Kâğıt Tabakta İp Sanatı” atölyelerinde sosyal, duygusal ve motor becerilerini geliştirecekler.

Etkinlik biletleri Biletix'ten temin edilebilir.

İstanbul Modern

İstanbul Modern

Art Maker Lab Öğrenme Merkezi; sanat yapıtına, sanat yapma eylemine, yaratıcılığa, üretkenliğe, araştırmaya, keşfetmeye, teknoloji kullanımına odaklanan özel donanımlara sahip bir mekân olma özelliği taşıyor. Müzenin içinde çocuklara ayrılan bu yeni mekân, sanat eğitimi temellerinden hareketle yaşamın bir parçası olan teknolojiyi kullanırken üretken, yenilikçi ve yaratıcı bireylerin yetişmesine destek olmayı ve çocukların sanat yapıtlarını yorumlamalarına aracı olarak, sanat duyarlılığını güçlendirmeyi amaçlıyor.

7-15 yaş grubu çocuk ve gençler için tasarlanan Art Maker Lab Öğrenme Merkezi’nin eğitim programları, sanatçılar, tasarımcılar ve yazılımcılarla birlikte geliştiriliyor. Bu eğitim programları, sanatsal üretim biçimlerinin yeni teknolojiler ile kazandığı boyutu, sanatın üretildiği ve sunulduğu dijital platformları, sanatçının değişen rolünü ve geçmişten bugüne teknolojik araçların yaratım sürecine olan etkilerini işliyor.

Cumartesi ve Pazar günleri 11.00, 13.00, 15.00 saatlerinde çocuklar için düzenleniyor.

Programlar ücretsizdir.


Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi

Artifex Ludens / Sanatla Oyun sergisi kapsamında düzenlenecek olan etkinlikte çocuklar, sergide yer alan tiyatro oyuncaklarını inceleyecek, kuklaların nasıl kullanıldığını öğrenecek ve müzede kendi kuklalarını tasarlayacakları bir atölye çalışmasına katılacaklar. Atölye sonunda çocuklar, tasarladıkları kuklaları günün hatırası olarak saklamak üzere yanlarında götürecekler.

Kontenjan 15 çocuk ile sınırlıdır.

Katılım ücreti: 50 TL

Feriye Kış Pazarı

Feriye Kış Pazarı

Feriye Kış Pazarı, 7’den 70’e her yaşa hitap eden stant ve atölyeleriyle 14 – 15 Aralık 2019 tarihlerinde Feriye’de gerçekleşiyor.

Şehrin en merkezi ve gözde noktalarından Feriye, Kış Pazarı etkinliği ile bu sene de yılbaşı ruhunu şehre taşıyor. 14 – 15 Aralık 2019 tarihlerinde 12:00 – 20:00 saatleri arasında Feriye’nin her köşesinde gerçekleşecek etkinlikler ile eğlenceli bir hafta sonu yaşanacak.

Yetişkinler Nazlı Pişkin ile Probiyotik ve arındırıcı içeçekler atölyesinde fermantasyon yaparken, çocuklar da bez bebek atölyesinde kendi oyuncaklarını hazırlayacaklar. Son yılların trendlerinden olan kalın yünlerle yapılan Chunky Knitting örgü atölyesine katılabileceğiniz gibi Darwin's Botanicals ile doğaya dost ekolojik baskı atölyesine de katılabileceksiniz. SWEATers ile Candlelight Yoga yapılacak etkinlikte, illüzyon gösterileri de çocukların ilgisini çekecek.

İBB Sarıyer Kültür Merkezi

İBB Sarıyer Kültür Merkezi

15 Aralık Pazar saat 14.00'te Bal Arıları ve Hınzır Ayı isimli çocuk oyunu ücretsiz olarak çocuklarla buluşuyor.

OYUNUN KONUSU

"Bal Arıları ve Hınzır Ayı" müzikli çocuk oyunu, sıkılmadan keyifle izleyeceğiniz bir oyun...

Sosyal sorumluluk anlayışını da, tıpkı balın korunmasına adadığı gibi Anavarza Antik Kenti'ni korumaya, yaşatmaya adayan Anavarza Bal, Anavarza Çocuk Tiyatrosu ile merhaba dedi. Davranış Bilimleri Enstitüsü Çocuk ve Genç Bölümü'nün katkılarıyla, Anavarza Bal ve Nedim Saban'ın kurucusu olduğu Tiyatrokare işbirliği ile hayata geçen Anavarza Çocuk Tiyatrosu, çocuklara arıların ekosistemdeki hayati önemini, onların dünyasını ve doğanın en kıymetli armağanı balı, "Bal Arıları ve Hınzır Ayı" adlı oyun ile anlatacak.

Trump Alışveriş Merkezi / Trumpland

Trump Alışveriş Merkezi / Trumpland

Çocuklar, Trumpland’de düzenlenecek atölyede hayal güçlerini kullanarak ‘neşeli yeni yıl saksısı’ tasarlayacak. Tasarladıkları yeni yıl saksılarını evlerinin en güzel köşesine koyabilecek ya da sevdiklerine hediye edebilecek. Atölye etkinlikleri, 14-15 Aralık tarihlerinde 14.00 – 16.00 saatleri aralığında gerçekleşecek.

Çocuklar ayrıca birbirinden keyifli tiyatro oyunları izleyerek eğlenceli bir hafta sonu geçirecek. 14 Aralık Cumartesi günü ‘En Güçlü Kim’, 15 Aralık Pazar günü ise ‘Kırmızı Başlıklı Kaz’ adlı tiyatro oyunları Trumpland Sahnesi’nde olacak. Oyunların başlama saati 13.00…

Etkinliklerin tümüne katılım ücretsiz…

Vadistanbul Yeni Yıl Atölyeleri

Vadistanbul Yeni Yıl Atölyeleri

Vadistanbul, yılbaşı öncesi minik misafirlerine keyifli bir etkinlik sunuyor. Kozalak süsleme atölyesinden yılbaşı temalı çerçevesi atölyesine, yılbaşı gecesi takabilecekleri şapka ve taç atölyesine kadar birbirinden renkli ve eğlenceli aktiviteler Aralık ayı boyunca her hafta sonu Vadistanbul’da ücretsiz olarak çocuklarla buluşacak.

14 Aralık Cumartesi: Kağıt Kıvırma Atölyesi

15 Aralık Pazar: Ledli Mum Süsleme Atölyesi

Tüm aktiviteler 13.00 – 14.30 – 15.30 – 16.30 – 18.00 saatlerinde gerçekleştiriliyor. 

Zorlu Çocuk Tiyatrosu

Zorlu Çocuk Tiyatrosu

Lunapark Gezegeni

14 Aralık, Cumartesi Turkcell Platinum Sahnesi 12.00 – 15.30

Serdar Saatman’ın yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği Lunapark Gezegeni, küçük tiyatroseverlere eğlenceli bir dünyanın kapılarını aralıyor. Oyun, bir grup çocuğun hayallerini terk etmeleri karşılığında gittikleri Lunapark Gezegeni’nde başlarından geçen ilginç olaylar çerçevesinde şekilleniyor. Lunapark Gezegeni, 14 Aralık’ta minik tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bilet Fiyatları:

1. Kategori - 22.00 TL

2. Kategori- 11.00 TL

Karton Şehir

15 Aralık Pazar, Turkcell Platınum Sahnesi 12.00

Serdar Saatman’ın yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği “Karton Şehir” çocuklara eğlenceli, coşku dolu bir zaman geçirmeye devam ediyor. Eşsiz bir çocuk müzikali olan “Karton Şehir”, rengârenk atmosferi ile çocukları sanatın güzellikleriyle buluşturup aynı zamanda da içerdiği son derece öğretici mesajlarıyla 15 ve 16 Aralık’ta minik tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bilet Fiyatları:

1. Kategori - 22.00 TL

2. Kategori- 11.00 TL

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Aşılarla ilgili yanlış bilinen 3 doğru