Çocuklarımızı eğitirken mutlaka gözetmemiz gereken 5 evrensel değer

Çocuk yetiştirmek dünyadaki en büyük sorumluluklardan biri, belki de en büyüğü. Gelecekte dünyamızı biz ölüp gittikten sonra bile başka insanlarla paylaşacak olan çocuklarımızın hem yaşadıkları gezegene hem de bu gezegeni paylaştıkları diğer insanlara genel evrensel değerler çerçevesinde davranabilmesi, medeniyet adına en önemli kazanımlardan olacaktır. Peki nedir bu evrensel değerler?

07 Şubat 2019, Perşembe 13:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar
YAŞAMA SAYGI

YAŞAMA SAYGI

İnsan yaşamı kutsaldır. İnsan yaşamına verilen değer önemlidir. Kişinin etrafıyla olan ilişkilerinde belirleyici bir değerdir. Her şeyden önemlisi kişinin insani ilişkilerinde insan yaşamına verdiği değer kritik anlamda belirleyici olacaktır ve bir çocuğun dünyaya faydalı bir birey olarak büyümesine yardım edecektir.

SINIRLARA/ÖZGÜR ALANA SAYGI

SINIRLARA/ÖZGÜR ALANA SAYGI

Dünya hepimizin canımız her istediğinde, istediği şeyi yapabileceği bir yer değil. Tam tersine medeniyet bir takım kurallardan ve mesafelerden oluşur. Çocuğunuza kişisel alanlara, kamuya ait kurallara, insanın bireysel özgürlük alanlarına saygı duymayı öğretmeniz her şeyden önce çocuğunuzun rahat bir yetişkinlik geçirmesine yardımcı olur. Ama bunun yanında özgür, bilinçli ve saygılı bir birey yetiştirmiş olursunuz...

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Valla Kanyonu’na yaptırılan seyir terası hizmete girdi