Çok önemli uyarı: TEOG tercihlerinizi mutlaka onaylatın!

Binlerce öğrencinin uzun ve zorlu bir süreçten geçtiği TEOG sınavının YEP (Yerleştirme Esas Puanları) açıklandı. Sırada ise tercih dönemi var. Uzmanlar, internet üzerinden yapılacak tercihlerin mutlaka okul müdürlüklerinde onaylatılması gerektiği uyarısında bulunuyor

03 Temmuz 2017, Pazartesi 11:18
A A
Açı Eğitim Kurumları TEOG Danışmanı Sibel Alpsoy, yerleştirme esas puanlarının geçen yıllara oranla başarının çok yüksek olmasından da kaynaklanarak öğrencilerin ve velilerin yüzünü güldürdüğünü belirtti. Puanların açıklanmasıyla öğrencileri 14-24 Temmuz tarihlerinde zorlu bir tercih döneminin beklediğinin altını çizen Sibel Alpsoy, tercihlerde öğrencilerin Türkiye geneli yüzdelik dilimi esas alınacağını söyledi.

Kasım ayında yapılan birinci sınavda 665 bin, nisan ayında yapılan ikinci sınavda 17 bin birincinin olduğu TEOG sınavında yerleştirme esas puanlarının da sevindirici olduğunu belirten TEOG Danışmanı Sibel Alpsoy, “Puanlar hesaplanırken öğrencilerin okul başarıları da dikkate alındı” dedi.

TERCİHLERİNİZİ ONAYLATIN

Sibel Alpsoy sözlerini söyle sürdürdü: “MEB’in hesaplamasına göre 6.,7. ve 8. sınıf yıl sonu başarı puanlarının yüzde 10’u, ortak sınavların ise yüzde 70 sonuçları etkiledi. Bundan sonra öğrencileri ve velileri tercih süreci bekliyor. 14-24 Temmuz aralığında tercihler www.eokul.gov.tr adresinden gerçekleştirilebilecek. İnternet üzerinden yapılan tercihlerin herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokullarından okul müdürlüklerine onaylatılması gerekiyor.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.