“Çok şükür ki şehit bir evladım var”

“Çok şükür ki şehit bir evladım var”

FETÖ’nün darbe girişiminde F-16 uçakları tarafından bombalanan Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda şehit düşen polis memuru Yakup Sürücü’nün ailesi, evlatlarıyla gurur duyuyor

15 Temmuz 2017, Cumartesi 05:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Fethullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Ankara’da şehit düşen özel harekat polisi Yakup Sürücü’nün annesi Çiğdem Sürücü, “Ya benim evladım vatan haini olsaydı da sinerek dolaşsaydım, ne yapardım o zaman? Çok şükür ki şehit bir evladım var” dedi.

Darbe girişimi sırasında F-16 uçakları tarafından bombalanan Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit olan Yakup Sürücü’nün (29) annesi Çiğdem Sürücü, “Zaten oğlum için şehitlikten başka bir şey kabul olmazdı. Onu anlatmaya ne kalem ne de defter yeter. Rabbim ona yetecek mükâfatı verdi. Tarihlik adam, tarihe imza, mühür atar. Oğlum da evelallah tarihe mühür attı. O bize sürekli tarih ve Allah’ın emirlerini anlatırdı.O anlatılabilecek bir evlat değildi. Ona sürekli dua ederdim. Eğitim aldığı zaman da çok sevilen bir öğrenciydi. Allah’a şükür ki muradına erdi. Ölüm bizim için ha bugün ha yarın. Yeter ki bu şan ve şerefe layık olalım. 10 veya 20 yıl sonra bu toprağın altına gideceğiz. Ama şanı şerefi de bambaşka.”

“Ben de canımı veririm”


Vatan için kendisinin de gözünü kırpmadan canını vermeye hazır olduğunu anlatan Çiğdem Sürücü, “Ya benim evladım vatan haini olsaydı da sinerek dolaşsaydım, ne yapardım o zaman? Çok şükür ki şehit bir evladım var. Çocuklarıma torunlarıma devlet bakar ama toprağım, vatanım olmazsa hiç kimse bakamaz. Rabbim hem dünyalığımı hem de ahretliğimi vermiş. Geride 4 oğlum daha var. Bizim için önemli olan namus, şeref, haysiyet, başka da bir şey değil” dedi.

,

“Bir Yakup gider, bin Yakup gelir”


Baba İbrahim Sürücü ise yıllık izinde olan oğlunun FETÖ’nün darbe girişimini öğrenir öğrenmez görev yeri Özel Harekat Daire Başkanlığı’na gittiğini söyledi. Oğlunun şehadete yürümesini mutluluk olarak gördüğünü söyleyen İbrahim Sürücü, “Bizim acımız yok. Çok şükür Allah bana böyle bir evlat nasip etti. Yavrum şehadete yürüdü. Bunu acı değil mutluluk olarak görüyorum. Annesinin üzülmemesi için elinden geleni yapardı. Nöbet dışında eve gelip, annesinin evdeki halısını yıkayıp gidecek bir çocuktu.


Annesi ona dua ederken ’Göklerde gezesin, yerlerde değil’ derdi. O dualar da Yakup’u bu noktaya getirdi” ifadesini kullandı. Bilinen ve bilinmeyen nice kahramanların vatan için şehit düştüğünü vurgulayan Sürücü, “Oğlum Yakup vatan için şehit oldu. Bin Yakup’um olsa da bu vatana feda olsun. Yakup gitti, torunum Hamza geldi.

Onu aldı, bunu verdi. Şu anda iki yaşında bir babayiğit. Yakuplar bitmez. Yakuplar gider Hamzalar gelir. Bir Yakup gider, bin Yakup gelir” dedi. “Ölüm hak ama bugün ama yarın” ifadesini kullanan İbrahim Sürücü, şöyle konuştu: “Ailem bugün böyle duruyorsa Yakupların sayesindedir.

Oğlumun şehadet haberini aldıktan sonra gittiğimde orada bütün şehit babalarını teselli ettim. Onlara ‘Şükredin, çocuklarınızı buldunuz, ben bulamadım. Şehadete yürümüşler. Neden ağlıyorsunuz, bugün güleceksiniz. Hamdedin, siz şehit babasısınız’ dedim. Oğlumun cenazesinde ağlamadım, kimseyi de ağlatmadım. Ağlamak Türk milletine yakışmaz. Bizim bir ve bütün olmamız lazım. Bu vatan bizim. Öylesi var ki uçağını koyacağı toprağı yok.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fransız Le Monde gazetesi: Erdoğan Sevr'den intikamını alıyor