Çöpe atılmış ürünler, ailelere yakacak oluyor

Başakşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi aileler için kışlık yakacak ahşap ürünler üzerine bir proje başlattı. İlçe genelinde toplanan eski ahşap ürünler Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün atölyesinde işlemden geçirilerek ihtiyaç sahibi ailelere kışlık yakacak oluyor.

A A
Çöpe atılmış ürünler, ailelere yakacak oluyor

Başakşehir'de çöpe atılan eski mobilya, kanepe, ahşap ürünler ve atık tahtalar ihtiyaç sahibi ailelere kışlık yakacak oluyor. Başakşehir Belediyesi tarafından geliştirilen proje ile ihtiyaç sahibi ailelere kışlık yakacak temin ediliyor. 

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile koordineli olarak hayata geçirilen uygulamada, çöpe atılan ahşap içerikli ürünler Atık Yönetim Merkezi Atölyesi´nde görevli personeller tarafından ayrıştırılıyor. Küçük parçalara ayrılan atık ahşap ürünler ile ihtiyaç sahibi ailelerin kışlık odun ihtiyacı karşılanıyor.

Çöpe atılmış ürünler değerlendiriliyor

Konteynerlere ya da sokaklara bırakılan kanepe, yatak, mobilya ve ahşap içerikli eşyaların toplandığını belirten Başakşehir Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü Geri Dönüşüm Şefi Tacettin Özcan, "Belediye olarak topladığımız malzemelerin tamiratlarını bakımlarını yapıp, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Daha sonra kalan malzemelerden kimyasal içermeyen zararsız olan ahşapları parçalayıp çuvallayarak Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün belirlediği ailelere ulaştırıyoruz. Hem geri dönüşüm sağlıyoruz hem de insanların sosyal ihtiyacını karşılamış oluyoruz" dedi.

Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda hareket ettiklerini dile getiren Tacettin Özcan, eski ahşapları aldıktan sonra şantiyeye götürüp işleme aldıklarını söyledi. Özcan, "Parçalayıp kesme işleminden sonra çuvallayarak 24 saat içinde ihtiyacı olan vatandaşların evlerine kadar teslimatı yapıyoruz" dedi.

Başakşehir Belediyesi´nin hizmetinden faydalanan Hayati Hepözdemir uygulamadan çok memnun olduğunu söyledi. Belediyenin, vatandaşın her türlü isteğine hızlıca cevap verdiğini ifade eden Hepözdemir, "Odunlarımızı kesip kapımıza kadar getiriyorlar daha ne olsun.Uzun zamandır bu hizmeti görüyoruz çok memnunuz çok teşekkür ediyoruz. Sadece yakacak değil her konuda belediyeyi arıyoruz çok kısa zamanda dönüş alıyoruz. 6 senedir Başakşehir´de oturuyorum ve 6 senedir dikkatimi çeken şey belediyemizin çok hızlı olması. Kendilerini aradığımızda çok hızlı dönüş yapıyorlar" diyerek memnuniyetini dile getirdi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 8 bin 500 yıllık tarih su altına batırıldı