Corona virüs aşısı İngiltere'ye Ocak sonunda dağıtılacak

Corona virüs aşısı İngiltere'ye Ocak sonunda dağıtılacak

Pfizer ve BioNTech şirketlerinin ortak çalışması olan corona virüs aşısının İngiltere'ye Ocak ayı sonuna kadar kademeli bir şekilde dağıtılacağı açıklandı.

21 Kasım 2020, Cumartesi 14:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs (Covid-19) salgınına karşı geliştirilen Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile Prof Dr. Uğur Şahin'in yönetim kurulu başkanlığını yaptığı BioNTech aşı merakla bekleniyor. Salgından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İngiltere'de Sağlık Bakanı Matt Hancock, Pfizer ve BioNTech şirketlerinin ortak çalışması olan corona virüs aşısının ülkeye Ocak ayı sonuna kadar kademeli olarak ulaşacağını açıkladı. Aşının dağıtımına ilişkin açıklamalarda bulunan Hancock, ülke çapında aşı merkezlerinin kurulacağını belirtti.

Bakan Hancock, İngiltere Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) tarafından ülke çapında “aşı merkezleri” kurulacağını belirterek aşının eksi 70 derecede depolanmasına dikkat çekti. Hancock tarafından belirtilen aşı sıcaklığı eksi 70 derece, Güney Kutbu'nda bulunan Antartika'daki havadan daha soğuk bir ortam sıcaklığı olarak biliniyor.

Hangi yollar ile dağıtılacak?

Bakan Hancock, Ocak ayı sonuna kadar yapacakları corona virüs aşı dağıtımını üç koldan yapacaklarını ifade etti. Buna göre aşı dağıtımı, halktan oluşacak “topluluk ekipleri”, aşı istasyonları ve hastanelerde kurulacak aşı merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilecek.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ABD'de alışveriş merkezine silahlı saldırı