Corona virüs aşısında umut olan Türk bilim insanlarına baba ocağından çağrı

Corona virüs aşısında umut olan Türk bilim insanlarına baba ocağından çağrı

Almanya'da corona virüse karşı yüzde 90 oranında etkili aşıyı geliştiren Türk bilim insanları, Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’nin memleketlerinde büyük bir sevinç ve gurur yaşandı. Dr. Özlem Türeci’nin Rize’nin Fındıklı ilçesinde yaşayan akrabaları, “Kapımız her zaman onlara açık” diyerek baba ocağına davet etti.

13 Kasım 2020, Cuma 13:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tüm dünyayı etkiyen corona virüsüne karşı Almanya'da yüzde 90 oranında etkili aşıyı geliştiren Türk bilim insanları, Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin'in başarısı memleketlerinde gurura vesile oldu. Dr. Özlem Türeci’nin Rize’nin Fındıklı ilçesi Hürriyet Mahallesi'nde yaşayan akrabaları, büyük bir gurur yaşadıklarını ifade ederek, kendilerini memlekete davet etti.

Büyük bir gurur içerisinde olduğunu ifade eden Fethi Türeci, “Akrabamızın aşıyı bulduğunu duyduğumuzda çok gururlandık, Türkiye ve dünya için mutluluk yaşadık. Herkese faydalı bir işe imza attılar. Babasını ve halasını tanıyorum ama kendisini hiç görmemiştim, bu haberlerden sonra televizyonda gördüm” dedi.

"Kapımız her zaman açık"

Dr. Özlem Türeci’yi çocukluğunda gördüğünü belirten Bina Türeci, “Çok mutlu bir haber aldık ve gururlandık. Dedelerinden kalan bir ev vardı burada ancak o yıkıldı. Biz akrabaları olarak buradayız ve kapımız her zaman onlara açık” diye konuştu.

Oktay Türeci ise, “Almanya’da yoğun bir çalışma hayatları oldu. Yeğenimin bu şekilde başarılı olmasına çok sevindim. Bulunduğumuz alanda dedesine ait büyük bir ev vardı ama zamanla yıkıldı. Burada biz bir ev yaptık. Yoğun çalışma hayatından fırsat bulur da baba ocağına gelmek isterse, her zaman onu ağırlamak isteriz” ifadelerini kullandı.

DHA 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Akşam Postası | 13 Kasım 2020