Corona virüs bağışıklık sertifikası verilecek

Corona virüs bağışıklık sertifikası verilecek

Corona virüsten en çok etkilenen ülkelerden birisi olan İngiltere'de testlerle corona virüse karşı pozitif antikorlara sahip oldukları kesinleşmiş kişilere sertifika verilecek.

22 Mayıs 2020, Cuma 12:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, corona virüs ile ilgili ülkede yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında açıklama yaptı. Hancock, testlerle corona virüse karşı pozitif antikorlara sahip oldukları teyit edilmiş kişilere verilecek sertifika sistemi üzerinde çalıştıklarını ifade etti. 

Sağlık Bakanı Hancock, 10 milyon kişiye antikor testi yapılması için gerekli sözleşmelerin imzalandığını ve bu testler sonucunda pozitif antikorları olan kişilere verilecek sertifika sistemi geliştirdiklerini duyurdu. Sağlık Bakanlığı ayrıca ülkede corona virüs testi, takibi ve belirtileri takip edecek uygulama üzerinde çalıştıklarını da daha önce ifade etmişti.

Sistem üzerinde çalışılıyor

Sertifika sisteminin, öncelik olarak bağışıklığı olan kişilerin iş başı yapmasını hedefliyor. Bakan Hancock “Pozitif antikor testinin etkisini bilmek ve pozitif antikorlara sahip kişilere güvenli bir şekilde yapabilecekleri konusunda güvence sağlamak için sertifikasyon sistemi geliştiriyoruz” dedi. Bakan, ayrıca corona virüse karşı pozitif antikorlara sahip kişilerin bağışıklıkları olup olmadıklarınız henüz bilmedikleri ifade etti.

DHASıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yolda buldukları poşetlerin içinden 1 milyon dolar çıktı