Corona virüs Emniyet Teşkilatı'na bulaştı

Corona virüs Emniyet Teşkilatı'na bulaştı

Emniyet Teşkilatı'nda 15 kişinin corona virüs testlerinin pozitif çıktığı duyuruldu. Corona virüs testi pozitif çıkan vakalardan 2'sinin emniyet müdürü olduğu ifade edildi.

28 Mart 2020, Cumartesi 09:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Emniyet Teşkilatı’nda şu ana kadar ülke genelinde aralarında 2 emniyet müdürünün de bulunduğu 15 kişide corona virüs vakası tespit edildi. Bunlardan 10’unun İstanbul’da görevli olduğu belirtildi.

Ülke genelinde güvenliği sağlamak için 24 saat görev yapan polis teşkilatı, corona virüsün hedefi oldu. Hürriyet gazetesinden Toygun Atilla'nın haberine göre, şu ana kadar 15 polise virüs bulaştı. Sakarya’da iki polis memuru, İzmir ve Samsun’da birer polis memuru ile Rize’de bir bekçiye corona virüs tanısı koyuldu.

İstanbul’da ise 2 emniyet müdürü, 7 polis memuru ve bir bekçinin corona virüse yakalandığı tespit edildi. Halsizlik, öksürük, ateş tanıları ile hastaneye kaldırılan polislerin tedavilerine devam edildiği belirtildi.

İstanbul ilçe belli oldu

Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü ise virüsten en fazla nasibini alan ilçe oldu. Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden sorumlu 2. Sınıf Emniyet Müdürü ile İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı 4. Sınıf Emniyet Müdürü virüs tanısı ile hastaneye kaldırıldı. İlçe Emniyet Müdürü Burak Bodur’un sağlık durumunun ise iyi olduğu kaydedildi.

HürriyetSıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vaka sayılarındaki artış nedeniyle yeni yasaklar getirildi