Corona virüs sosyal medya erişim hızını da düşürdü

Corona virüs sosyal medya erişim hızını da düşürdü

Çin’in Vuhan kentinde başlayan ve küresel bir tehdit haline gelen corona virüs salgını, her geçen gün etkisini artırmaya devam ederken internet hızına da büyük etki ettiği görüldü. Böylelikle birçok sosyal medya uygulaması dahil internet sitelerine girişteki hızın düşmeye başlandığı saptandı. Amazon ise bu süreçte yüzde 79 hız düşüşü yaşayarak erişimi en çok düşen site oldu.

15 Nisan 2020, Çarşamba 11:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ajans Press’in, tech4i2 verilerinden elde ettiği bilgilere göre, corona virüsün internet hızına olan etkisi açıklandı. Araştırma bazı Avrupa ülkelerini baz alırken birçok sosyal medya uygulaması dahil internet sitelerine girişteki hızın düşmeye başlandığı saptandı.

Böylelikle Amazon yüzde 79 hız düşüşü yaşayarak erişim hızı en çok düşen site olurken, Facebook yüzde 58, Twitter yüzde 43, Microsoft ve Youtube ise yüzde 29 düşüş yaşayan uygulamalar oldu. Bu süreçte internet hızının en çok düştüğü ülke ise Almanya olurken, yüzde 29,7 gibi bir hız düşüşünün olduğu saptandı. Türkiye ise araştırma içerisinde yer alan ülkelerden olmadı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Justin Bieber'ın elektrikli Rolls Royce aracının fiyatı 500 bin dolar