Cosi Fan Tutte büyüledi

Cosi Fan Tutte büyüledi

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), besteci W. Amadeus Mozart'ın ilk komik operası 'Cosi Fan Tutte', diğer bir ismiyle 'Bütün Kadınlar Böyle Yapar'ı prömiyerle sahneledi

09 Şubat 2012, Perşembe 23:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MDOB, ’Cosi Fan Tutte’ Operası’nın prömiyerini Mersin Kültür Merkezi’nde sahneledi. İlk gösterildiği 1790 yılından bu yana güncelliğini yitirmeden, büyük bir beğeni ile izlenen Mozart’ın ilk komik operası ‘Cosi Fan Tutte’yi İtalyan rejisör Flavio Trevisan’ın sahneye koydu.

Eserin Librettosunu L. Da Ponte kaleme alırken, Orkestra Şefliğini Naci Özgüç, Dekor-kostümü İsmail Dede, Koro Şefliğini Serhat Kaya, ışık tasarımını ise D. Tarı Deniz üstleniyor.

Eserinde Ferrando’yu İzmir Devlet Opera ve Balesi’nden Aydın Uştuk, Guglıelma’yı Ankara Devlet Opera ve Balesi’nden İnanç Makinel, Don Alfonso’yu Antalya Devlet Opera ve Balesi’nden Umut Tarık Akça, Fıordılıgı’yı İzmir Devlet Opera ve Balesi’nden D. Burcu Kılıç, Dorabella’yı Ankara Devlet Opera ve Balesi’nden K. Ferda Yetişer, Despina’yı İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden Tülay Uyar oynadı.

Galası 16 Şubat Perşembe günü saat 20.00’de sahnelenecek olan oyunda iki yakışıklı subay olan Fernando ve Guglielmo nişanlılarının sadakatinin ölçmek için kılık değiştirip iki farklı kişilik olarak karşılarına çıkmaları konu ediliyor. Türlü oyunlarla onları ikna ederek, böylece nişanlılarının zannettikleri kadar sadık olmadıklarını anlayacakları bir maceranın içerisine girerler.

Mustafa ERCAN/ MERSİN, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Atlas 1948 Sineması ile İstanbul Sinema Müzesi açıldı