Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Gümülcine'de yoğun ilgi

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkent Atina'daki resmi temaslarının ardından Gümülcine'ye geldi. Halk Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yoğun ilgi gösterdi

08 Aralık 2017, Cuma 15:22
A A
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Gümülcine'de yoğun ilgi
Yunanistan'ın başkenti Atina'daki resmi temaslarını tamamlayan ve özel uçak "TUR" ile Dedeağaç Havaalanı'na gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrungalos ile Dışişleri Bakan Yardımcısı Yannis Amanitidis tarafından karşılandı. Erdoğan, daha sonra karayoluyla Gümülcine'ye geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Gümülcine'ye geldi. 
 

HALK ERDOĞAN'I BEKLİYOR


 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Yunanistan ziyareti kapsamında Batı Trakya´nın Gümülcine ilçesine yapacağı ziyaret yerel halk tarafından merakla bekleniyordu. Halk Erdoğan'a yoğun ilgi gösterdi.


 

CUMA NAMAZINI GÜMÜLCİNE'DE KILDI


Yunanistan’ın başkenti Atina’da temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eleftherios Havalimanı’ndan Dedeağaç Havaalanı’na inerek kara yoluyla Gümülcine’ye geldi. Gümülcine’deki Kırmahalle Camisi’nde Türk vatandaşlarıyla cuma namazını kılan Erdoğan daha sonra, Chris - Eve Otel’de Batı Trakya Türkleri ile buluşma etkinliğine katılacak. Camiye gelen Erdoğan’ı Gümülcüne seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, İskece seçilmiş müftüsü Ahmet Mete, Türk azınlık kurum ve kuruluşların temsilcileri ile Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar karşıladı. Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan camiye geldiğinde tekbir getirdi.
 
Sıradaki haber yükleniyor...