Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görünce, 'Tayyip Dede' diye çığlığı bastı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görünce, 'Tayyip Dede' diye çığlığı bastı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok seven kızına iğneden korkmaması için, ‘Seni Tayyip dedene götüreceğim’ diye söz veren anne ve 3,5 yaşındaki Gülhan Aydoğdu’nun hayalleri gerçek oldu

22 Kasım 2017, Çarşamba 20:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti ve danışmanı tarafından dün yapılan AK Parti Grup Toplantısına annesiyle beraber giden 3,5 yaşındaki Gülhan Aydoğdu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kürsüde konuşma yaptığı sırada ‘Tayyip Dede’ diye seslenmesi herkesi gülümsetti.  

OYUNCAK HEDİYE ETTİ


Konuşmasını kesen ve kız çocuğuna ‘Efendim’ diyerek cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının ardından küçük Gülhan'ın yanına giderek onunla bir süre vakit geçirip sohbet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra kız çocuğuna oyuncak hediye ederek toplantıdan ayrıldı.
 

"BENİ TAYYİP DEDEME GÖTÜRMEDİN"


Grup toplantısından çıktıktan sonra memleketi Aksaray’a gelen anne ve kız çocuğu orada yaşadıklarını anlattı. Anne Senem Aydoğdu, “Gülhan bademcik ameliyatına girmişti. Ağlıyordu. Kızım ağlama sus dedim. ‘Tayyip dedeme götürürsen ağlamayacağım’ dedi. Söz vermiştim. Sonra da Rabbim nasip etti ve buraya toplantıya da gelmişlerdi. Geldiklerinde gittik ama onun kucağına gidemedi o konuşmaya kalktığı için. Başbakanımızın kucağına gitmişti. Ondan sonra Mustafa milletvekilimizin danışmanı Bayram’ı aradım. O da vesile oldu. Onun sayesinde oraya gittik. Orada ben kızımı geriden Tayyip dedesini göstereyim geleyim dedim. Çok ağlıyor, çok istiyordu. Afişleri falan gördü mü ‘Anne yalan söyledin. Beni Tayyip dedeme götürmedin’ diyordu. 


 

"TAYYİP DEDEM ÇIKTI"


Oraya gidince de hiç beklemediğim şekilde kızım Cumhurbaşkanımızı görünce ‘Tayyip Dede’ diye çığlığı bastı. Ondan sonra da Cumhurbaşkanımız ‘Efendim’ dedi. Ben de çok şaşırdım. Rabia işareti yapıyordu kızım sürekli, Tayyip dedem yapıyor diye. Orada da yaptı. Sonra da aşağıya indik. 

Cumhurbaşkanımız çok güzel bir şekilde ilgilendi bizimle. Gülhan’ı kucağına aldı. Gülhan çok sevindi ve çok mutlu oldu. Televizyonlarda görünce ‘Tayyip Dedem’ çıktı diye bakıyordu sürekli” dedi.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tesadüfen bulundu, eşi benzeri yok, bir paket sigaraya satılmış